Укрпошта і Нова пошта розповіли, що робити в разі пропажі посилки
Вт. 22 Червня 2021

Укрпошта і Нова пошта розповіли, що робити в разі пропажі посилки

Українцям розповіли, чому іноді пропадають посилки. Українцям запропонували докладну інструкцію про те, що робити, якщо посилка не прийшла в зазначений термін. Як повідомляє finance, в Україні зареєстровано 126 логістичних компаній, які мають право на роботу з посилками. Всі вони працюють відповідно до закону України «Про поштовий зв’язок» і надають послуги з доставки посилок, як по Україні, так і за її межами.

Якщо ж посилка не прийшла в зазначений термін, українцям радять спочатку перевірити її місцезнаходження. Іноді вантажі затримуються або випадково доставляються в інші відділення логістичних компаній.

Перевірити, де посилка, можна на будь-якій сторінці поштового оператора в пункті «Відстежити», куди потрібно ввести номер експрес-накладної.

«Наприклад, кожен клієнт Нової пошти може самостійно відстежити місцезнаходження посилки через встановлене мобільний додаток, бізнес-кабінет або безпосередньо через сайт. В додаток інформація про посилку потрапляє відразу після відправки. Далі клієнт може відстежувати її пересування по Україні в режимі реального часу », – повідомила прес-секретар Нової пошти Оксана Тарасенко.

Вона зазначила, що у всіх посилок Нової пошти є заявлені терміни, тобто дата прибуття в відділення одержувача або почтомат, проте компанія часто доставляє вантажі раніше терміну.

Крім того, якщо посилка довго не приходить, українцям радять зібрати всі документи, які свідчать про те, що послуга була надана. Відзначимо, що ідеальним варіантом є наявність оригіналів квитанції, касових чеків або актів прийому-передачі, проте підійдуть і копії.

Як розповіла Тарасенко, причинами втрати посилок в Новій пошті може стати пошкодження маркування під час доставки, адже сканування в компанії проводиться часто в автоматичному режимі. Однак, підкреслила прес-секретар Нової пошти, вантажі «зникають» лише тимчасово. Після відновлення маркування вантаж доставляють одержувачеві.

В Укрпошті відзначили, що у посилок даного поштового оператора є також терміни доставки. Якщо цей термін минув, клієнти можуть подати заяву на розшук і відшкодування. Причому сама процедура застосовується, як по внутрішнім, так і з міжнародних відправлень.

У Новій пошті відзначають, що людський фактор також іноді позначається і посилки або речі з них викрадають співробітники. Служба безпеки компанії в ході службового розслідування встановлює факт причетності співробітників в пропажі посилки в кожному окремому випадку. Якщо вина працівника доведена, то його звільняють, а справу передають у поліцію.

Причиною втрати може стати зберігання і зворотна пересилання. Також є і незатребувані вантажі. Їх, наприклад, в Укрпошті зберігають на утилізаційному складі півроку або утилізують.

Нова пошта, починаючи з 8 дня, нараховує плат за зберігання. 30 днів посилка зберігається на відділенні, а далі повертається до відправника або утилізується.

Алгоритм дій
Нова Пошта

 • З’ясувати терміни доставки посилки.
 • Повідомити про зникнення вантажу представникам компанії – у відділенні, на гарячу лінію або на офіційних сторінках в соцмережах.
 • Назвати номер вантажу і свої дані.
 • Отримати інформацію про посилку.
 • Якщо співробітники Нової пошти не зможуть знайти посилку, подати претензію на відшкодування збитків.
 • Компенсацію нарахують протягом 10 днів.

Укрпошта

 • З’ясувати терміни доставки посилки.
 • Повідомити про зникнення в відділенні компанії.
 • Подати заяву на розшук.
 • Інформація про вантаж надається протягом 30 днів.
 • Якщо вантаж не знайдений, написати заяву на грошову компенсацію.

«На момент звернення клієнта посилка вважається не загубленою, а затриманої в доставці. Наші співробітники допомагають з’ясувати, де знаходиться посилка, причину затримки і час, коли її доставлять. По кожному окремому випадку ми проводимо розслідування, зокрема, вивчаємо рух посилки по камерах відеоспостереження. Якщо після проведеного розслідування відправлення не було знайдено, клієнт може подати претензію безпосередньо у відділенні Нової пошти та отримати компенсацію », – додає Оксана Тарасенко.

Іноді клієнт може залишитися без посилки і без компенсації. Це стосується вантажів, які заборонено пересилати поштою відповідно до законодавства України:

Укрпошта і Нова пошта розповіли, що робити в разі пропажі посилки


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)