Смородину обрізають у два етапи: восени та навесні
Пт. 24 Вересня 2021

Смородину обрізають у два етапи: восени та навесні

У СТОВ ім. Лесі Українки в селі Колодяжне на Волині 30-гектарну плантацію чорної смородини Рубен під комбайнове збирання обрізають у два етапи: формувальне обрізування восени та санітарне – навесні.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«До обрізки стаємо після того, як смородина скине основну масу листя, тобто десь на початку листопада. Робимо її, поки дозволяє погода. Наприклад, торік, коли осінь була теплою, працювали на ділянці по січень включно», – розповів агроном Олександр Соломіна.

За його словами, здоровий кущ має складатися з 4–5 нульових гілок, 3–5 дворічних, 2–4 трирічних і 3–4 чотирирічних. Оскільки збирання механічне, нижнє гілля видаляють повністю. Вирізають старі гілки (у віці п’яти років і старші), що вже пережили свій пік плодоношення. Їх потрібно вирізати над поверхнею ґрунту, не залишаючи пеньків.

«Бічні відгалуження двох-чотирирічних гілок вкорочуємо на 2–4 здорові бруньки, – сказав Олександр Соломіна. – У однорічних пагонів прищипуємо верхівки на 10–15 см. Вирізаємо всі неперспективні нульові пагони, залишаючи не більше трьох-п’яти найсильніших. На молодих гілках, що замінюють старі, з осені закладаються бруньки, і вже на другій рік вони дають повноцінний урожай».
Навесні проводять тільки санітарне обрізування: видаляють уражені шкідниками, хворі, сухі, деформовані, підмерзлі й слабкі пагони, а також гілки, які переплітаються між собою, ростуть до центру куща або вниз.

«Весняну обрізку проводимо до розпускання бруньок, поки кущі знаходяться в стані спокою. При цьому потрібно вловити такий момент, коли вже стабільно встановилися плюсові нічні температури, інакше обрізані кущі можуть підмерзнути. Період, коли можна проводити весняну обрізку, триває зазвичай не більше двох тижнів (початок — середина березня)», – уточнив агроном.


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)