Ср. 24 Квітня 2024

Українські аграрії можуть заробити на вирощуванні журавлини

На сьогодні журавлина користується постійним і все зростаючим попитом як на внутрішньому, так і не міжнародному ринках.  «Україна завжди славилася своєю журавлиною і входила в десятку її світових виробників.

Правда, ми в цій сфері залишалися позаду своїх набагато менших сусідів — Білорусі та Латвії. Справа в тому, що українська журавлина збиралася в основному в природних умовах, тоді як білоруські та латвійські аграрії успішно освоїли її промислове вирощування. Подібний досвід є і в нашій країні, але його розвиток було перервано економічною кризою», — повідомляють аналітики. За умов теперішньої стабілізації економічної ситуації аналітиками Pro-Consulting було розроблено бізнес-план з організації промислового виробництва журавлини.

«Особливістю реалізації цієї бізнес-ідеї є необхідність великих початкових вкладень, але зате в подальшому журавлинна плантація зможе давати врожай протягом 60 і більше років. До того ж, при наявності добре опрацьованого бізнес-плану, буде легше скористатися державною програмою підтримки аграрних товаровиробників у 2017-2021 роках, на яку передбачено до 1% ВВП отриманого в аграрній сфері», — йдеться в повідомленні.

Основні інвестиції у проект з вирощування журавлини передбачають витрати на: купівлю земельної ділянки; роботи по формуванню журавлинних чеків; придбання сільськогосподарської техніки необхідної для догляду за врожаєм і його прибирання; будівництво приміщень для сільськогосподарської техніки та складу для зберігання врожаю; забезпечення посадкової кампанії; поповнення оборотних коштів необхідних для виплати заробітної плати персоналу, фінансування адміністративних та інших витрат.

За розрахунками аналітиків, інвестор, який зважиться на всі ці витрати, очікує результат у вигляді підприємства з рентабельністю продажів 36,9%, що означає отримання майже 37 центів з кожного долара прибутку.


Залишити коментар