В Україні подорожчала цибуля ріпчаста
Пт. 19 Серпня 2022

В Україні подорожчала цибуля ріпчаста

У перше від літа 2020 року українським фермерам вдалося підняти ціни на цибулю ріпчасту.

Про це повідомляє аналітичний портал EastFruit.

«Хоча темпи зростання поки досить несуттєві, сам факт того, що продукція стала дорожчати, вже вселив деякий оптимізм місцевим фермерам, у яких залишилися ще істотні запаси продукції», зазначається в повідомленні.

У сезоні 2020/21 цибуля ріпчаста практично скрізь була відносно дешевою, а темпи продажів і ціни продовжували розчаровувати виробників. Більш того, в Україні взагалі фіксувалася найнижча ціна на цибулю ріпчасту в регіоні, і сталий ціновий рівень практично не змінювався з липня минулого року.

«Ще в кінці попереднього тижня ціни на цибулю ріпчасту в Україні рідко перевищували 4,50 грн за кг ($0,16 кг). Зараз же фермери готові відпускати якісну продукцію по 4,00-5,00 грн за кг ($0,14-0,18 за кг), а цибуля ріпчаста проблемної якості продається від 3,00 грн за кг ($0,11 за кг)», – йдеться у повідомленні.

За інформацією самих виробників, незважаючи на все ще досить значну пропозицію цибулі на ринку, на поточному тижні дещо зріс попит на якісну продукцію. Оптові компанії та мережі супермаркетів почали активно поповнювати запаси перед тривалими травневими святами, і фермерам вдалося зрушити ціни вгору. Більш того, частка цибулі ріпчастої низької якості на ринку дещо знизилася, а пропозицій якісної продукції стало набагато більше.

Що ж до вартості ріпчастої цибулі після травневих свят, то, на думку аналітиків, її ціна залежатиме від декількох чинників. З одного боку, через погані погодні умови в Україні стартують продажі цибулі ріпчастої нового врожаю, як і інших ранніх овочів. Це допоможе виробникам із запасами торішньої продукції довше бути актуальними для покупців під кінець поточного сезону. З іншого боку, запаси цибулі ріпчастої в сховищах українських виробників все ще досить високі і близькі до рекордних показників як мінімум за останні кілька років. Тож, ці запаси будуть тиснути і на ціни цибулі ріпчастої нового врожаю після того, як він з’явиться на ринку. Самі фермери, незважаючи на підвищення цін, загалом залишаються незадоволеними результатами сезону і, як вважають експерти EastFruit, попередній прогноз скорочення площ під цибулею ріпчастою в Україні у 2021 році не втрачає свою актуальність.


Залишити коментар