Минулого року нотаріуси посвідчили рекордну кількість договорів відчуження земельних ділянок
Чт. 25 Лютого 2021

Минулого року нотаріуси посвідчили рекордну кількість договорів відчуження земельних ділянок

Упродовж 2020 р. державними та приватними нотаріусами посвідчено рекордну за останніх 5 років кількість відчуження договорів земельних ділянок, у тому числі земельних часток (паїв). Повідомляє Zemelka.ua.

Так, минулого року посвідчено майже 218 тис. договорів купівлі-продажу земельних ділянок, що майже на 30% більше, у порівнянні з 2019 р. та більше ніж удвічі — з 2015 р.

«Такі дані є дуже показовими напередодні запровадження ринку сільськогосподарської землі, який почне діяти з 1 липня цього року. Закон 552-IX щодо обігу земель сільськогосподарського призначення був прийнятий 31 березня 2020 року», — зазначається у повідомленні.

Це спровокувало зростання звернень до нотаріусів для посвідчення договорів відчуження земельних ділянок, особливо це стосується договорів купівлі-продажу земельних ділянок Так, за даними Мін’юсту України у другому-четвертому кварталах 2020 р. було посвідчено майже 180 тис. договорів купівлі-продажу та майже 44 тис. договорів дарування, щодо міни, то їх чисельність суттєво не змінилася у порівнянні з попередніми періодами.

Також 2020 р. став рекордним з 2015 р. за кількістю посвідчених договорів дарування земельних ділянок, їх зокрема було посвідчено майже 56 тис., що на 10% більше, у порівнянні з попереднім роком.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)