До України під виглядом білоруської картоплі завозять російську
Чт. 12 Грудня 2019

До України під виглядом білоруської картоплі завозять російську

Аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) повідомляють, що критична ситуація зі зростанням імпорту картоплі в країну досягла свого апогею в жовтні 2019 р. Російську картоплю завозять в Україну під виглядом білоруської.

У листопаді знову був оновлений рекорд імпорту — в країну ввезли 92,6 тис. т товарної картоплі — більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік. Всього ж від початку сезону 2019/20 років в Україні вже імпортовано понад 142 тисячі тонн картоплі, що в 529 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону.

«Виходить, що в жовтні в Україні було ввезено близько половини річного обсягу продажів картоплі мережами супермаркетів, а це вже дуже суттєво», — зазначила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Та додала, що наразі ціни на картоплю в Україні вищі, ніж в Польщі в середньому на 10 центів США за кг, і вище, ніж в Росії — на 20 центів США за кг, тобто більш ніж у два рази.

«І хоча картопля в Україні офіційно поставляє, в основному Білорусь, де ціни також удвічі нижчі, ніж в Україні, але значна частина цієї картоплі має російське походження. Та й прямі поставки картоплі в Україну з РФ також здійснюються, оскільки виявляється, заборони на такі поставки немає», — додала Катерина Звєрєва.


Залишити коментар