Аграрії Донбасу не підтримують «турборежиму» влади щодо ринку землі

Аграрії Донбасу не підтримують «турборежиму» влади щодо ринку землі

​У Святогірську Донецької області відбувся круглий стіл «Земля Донбасу: відкриття ринку в умовах війни», під час якого аграрії Донеччини та Луганщини, громадські активісти, атовці обговорили ті виклики, які стоять перед регіонами в умовах введення ринку землі.

Про це повідомляє прес-служба ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР), – пише Агравері.

Заступник голови ВАР Денис Марчук наголосив, що у такому «турборежимі», який запустила влада у питанні земельної реформи, вводити ринок землі категорично не можна, особливо в умовах збройного конфлікту. Адже в той час, коли військові захищають українську землю на Сході, уряд та депутати пропонують ухвалити такі законопроекти (№2178 та №2178-10), згідно із якими іноземці та олігархи зможуть володіти українською землею. Зокрема, і росіяни, адже давно відомо, що російські олігархи мають паспорти країн ЄС, Великої Британії та США і під виглядом іноземних «інвесторів» можуть сконцентрувати у своїх руках чималі масиви української землі.

«В обох законопроектах щодо ринку землі – і урядовому, і депутатському – є ряд правових колізій, через які іноземці зможуть володіти значними масивами землі. Більше того: із 10,5 млн га земель с/г призначення, які перебувають у державній власності, до держгеокадастру внесено лише три мільйони. Сім мільйонів сьогодні перебувають у тіні. Ці землі навіть не виноситимуться на аукціон. І ті, хто де-факто ними сьогодні розпоряджається, так і продовжуватиме це робити», — зазначив Денис Марчук.

Офіцер запасу Збройних сил України Микола Греков зазначив, що жодних рішень про продаж землі в Україні не повинно прийматись до закінчення війни на Сході країни.

«Всі переселенці з окупованих та анексованих територій, а це понад 5 млн людей — 10% населення України — будуть позбавлені права користуватися тим законом, який сьогодні пропонує влада. Якщо ж говорити про Крим, то наша влада заявляє, що Крим — це Україна, і разом з тим пропонує закон, який повністю порушує права усіх кримчан», — сказав Микола Греков.

Учасники круглого столу активно долучились до обговорення питання впровадження ринку землі, висловлюючи свої думки та бачення. У підсумку аграрії Донецької та Луганської областей виступили категорично проти законопроектів №2178 та №2178-10, як таких, що суперечать інтересам України та українців. Сільгоспвиробники закликають владу продовжити широке, публічне обговорення земельної реформи та ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземцям володіти українськими землями сільськогосподарського призначення.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)