Аграрії Донбасу не підтримують «турборежиму» влади щодо ринку землі

​У Святогірську Донецької області відбувся круглий стіл «Земля Донбасу: відкриття ринку в умовах війни», під час якого аграрії Донеччини та Луганщини, громадські активісти, атовці обговорили ті виклики, які стоять перед регіонами в умовах введення ринку землі.

Про це повідомляє прес-служба ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР), – пише Агравері.

Заступник голови ВАР Денис Марчук наголосив, що у такому «турборежимі», який запустила влада у питанні земельної реформи, вводити ринок землі категорично не можна, особливо в умовах збройного конфлікту. Адже в той час, коли військові захищають українську землю на Сході, уряд та депутати пропонують ухвалити такі законопроекти (№2178 та №2178-10), згідно із якими іноземці та олігархи зможуть володіти українською землею. Зокрема, і росіяни, адже давно відомо, що російські олігархи мають паспорти країн ЄС, Великої Британії та США і під виглядом іноземних «інвесторів» можуть сконцентрувати у своїх руках чималі масиви української землі.

«В обох законопроектах щодо ринку землі – і урядовому, і депутатському – є ряд правових колізій, через які іноземці зможуть володіти значними масивами землі. Більше того: із 10,5 млн га земель с/г призначення, які перебувають у державній власності, до держгеокадастру внесено лише три мільйони. Сім мільйонів сьогодні перебувають у тіні. Ці землі навіть не виноситимуться на аукціон. І ті, хто де-факто ними сьогодні розпоряджається, так і продовжуватиме це робити», — зазначив Денис Марчук.

Офіцер запасу Збройних сил України Микола Греков зазначив, що жодних рішень про продаж землі в Україні не повинно прийматись до закінчення війни на Сході країни.

«Всі переселенці з окупованих та анексованих територій, а це понад 5 млн людей — 10% населення України — будуть позбавлені права користуватися тим законом, який сьогодні пропонує влада. Якщо ж говорити про Крим, то наша влада заявляє, що Крим — це Україна, і разом з тим пропонує закон, який повністю порушує права усіх кримчан», — сказав Микола Греков.

Учасники круглого столу активно долучились до обговорення питання впровадження ринку землі, висловлюючи свої думки та бачення. У підсумку аграрії Донецької та Луганської областей виступили категорично проти законопроектів №2178 та №2178-10, як таких, що суперечать інтересам України та українців. Сільгоспвиробники закликають владу продовжити широке, публічне обговорення земельної реформи та ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземцям володіти українськими землями сільськогосподарського призначення.


Залишити коментар