Для викупу землі у пайовиків фермерам потрібно буде $3 млрд

Для викупу землі у пайовиків фермерам потрібно буде $3 млрд

У перший рік запуску ринку землі фермерам потрібно буде понад $3 млрд для викупу землі у пайовиків.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Як з’ясувало видання, сьогодні банки активно розробляють спеціальні кредитні продукти для аграріїв

Після запуску ринку землі українські фермери зіткнуться з дефіцитом оборотних коштів і будуть у нерівних умовах з великими агрохолдингами та іноземними компаніями, що мають практично необмежений доступ до дешевих кредитів.

Опитані журналістами банкіри стверджують, що готують нові продукти для українських фермерів напередодні запуску ринку землі.

На розгляд Верховної Ради вже внесений проєкт закону про запуск ринку землі. Очікується, що закон буде прийнятий до 31 грудня цього року, а з жовтня 2020 року в Україні буде запущено ринок землі.

Проєтом закону, зокрема, пропонується передбачити, що іноземці та особи без громадянства не зможуть ставати власниками земель сільгосппризначення до 1 січня 2024 року.

Крім того, зазначено, що сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина або юридичної особи з урахуванням пов’язаних осіб в межах однієї об’єднаної територіальної громади не повинна перевищувати 35% земель сільгосппризначення такої громади; в межах однієї області або Автономної Республіки Крим — 8%, в межах всієї країни — 0,5%.


Залишити коментар

Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)