Пт. 1 Березня 2024

В Україні очікується хороший врожай пшениці

Згідно з оперативними даними, станом на 26 липня 2019 р врожай пшениці в Україні зібраний з 77% запланованих площ. При цьому середня врожайність зернової оцінюється на рівні 39,2 ц/га, проти 34,3 ц/га на аналогічну дату попереднього сезону, що формує позитивні очікування щодо обсягів виробництва, пише АПК-Інформ.

Аналітики ІА «АПК-Інформ» прогнозують валовий збір пшениці в Україні на рівні 27,5 млн. тон, при середній врожайності 42,8 ц/га.

«У той же час, потрібно відзначити, що оператори ринку повідомляють про високий вміст білка в пшениці нового врожаю (в середньому 12,5% -12,7%), що формує певний дефіцит фуражної зернової для забезпечення раніше укладених експортних контрактів. Ситуація, що склалася може зумовити стримування продажів аграріями, що буде надавати підтримку цінам і формування мінімального цінового спреду між продовольчими та фуражними зерновими», – вважає аналітик АПК-Інформ Андрій Купченко.

За його словами, по ходу просування збиральної кампанії в північних регіонах країни, де протягом вегетації формувалися неоднорідні погодні умови з рясними опадами, можуть виникнути складності з фітосанітарним станом деяких партій зерна. Якість пшениці в цілому в цих регіонах також може бути не однорідним. В цілому, очікується, що за підсумками збирання структура врожаю пшениці може сформуватися на рівні 65% продовольчого зерна та 35% фуражного зерна.

«Користуючись ситуацією, що склалася і сезонним зниженням цін на пшеницю, в т. ч. під впливом зовнішньої кон’юнктури, українські мірошники активно ведуть закупівлі пшениці нового врожаю, що також може надати підтримку цінам», – додав аналітик.

 


Залишити коментар