Чт. 20 Червня 2024

Понад 20 літрів молока від кожної із 205 дійних корів щоденно отримують урманські тваринники

Молоду команду спеціалістів формує на молочно-товарній фермі ПОП «Урманське» ПАП «Агропродсервіс» керівник господарства Василь Лещук. Зробивши акцент на збалансованих раціонах годівлі, поліпшенні ветеринарного і зоотехнічного обслуговування ВРХ, Василь Михайлович переконаний, що ще одним вагомим показником є людський чинник, керівники середньої ланки, які мають закордонний досвід роботи у тваринництві.

Віднедавна завідувачем тваринницької ферми працює Сергій Вівчар. Свого часу він закінчив Бучацький державний аграрний коледж, опісля п’ять років стажувався на молочній фермі у Данії. Набуті знання застосовує на виробництві і результат не забарився: відколи тут функціонувала ферма, ще з радянських часів, про нинішні показники надоїв і мріяти не могли. Від кожної із 205 дійних корів нині щоденно отримують понад 20 літрів молока , а загалом ця планка сягає більше як 4 тонни сировини на день. Сезон отелення корів закінчився, однак стадо демонструє позитивну динаміку збільшення загальних надоїв молока.

Потрібно зазначити, що справами господарства постійно цікавиться керівництво компанії. Нещодавно, під час зустрічі з колективом тваринницької ферми, а працює тут 22 виробничників, засновник «Агропродсервісу» Іван Чайківський зазначив, що якби у нього був вибір керувати аналогічними «Урманському» господарствами, він неодмінно вибрав би «Урманське», настільки йому імпонує відповідальність і працьовитість місцевих людей і насамперед таких керівників як Василь Лещук.

До речі, у реконструкцію молочного блоку тваринницької ферми компанія інвестувала декілька мільйонів гривень, на черзі – реконструкція приміщення для утримання молодняка ВРХ.

У розмові з нами заступник директора з тваринництва ПАП «Агропродсервіс» Борис Рудюк повідомив про ще одне кадрове призначення: технологом тваринницької ферми «Урманського» працюватиме Іван Чорноус, який також має закордонний досвід роботи, зокрема, у Швейцарії практикувався на виробництві сирів, а в Данії працював на молочних фермах. Отож правильний підбір молодих, але вже досвідчених кадрів, без сумніву сприятиме як росту виробничих показників, так і авторитету господарства загалом.

Степан ЯРЕМЧУК


Залишити коментар