Як обрати робочий одяг
Кожна робота має свою специфіку, яка вимагає певних знань і навичок, а інколи й спеціального одягу. Мається на увазі не дрес-код, а одяг, який забезпечує людині захист на робочому місці. Чільне місце серед виробників робочого одягу є український бренд Бреві — https://brevi.com.ua/uk/robochyj-odyag/. Тут шиють одяг для різних професій та умов роботи. Наприклад, вбрання, яке забезпечує працівнику хімічний та вогнетривкий захист. Бреві пропонує чималий вибір робочих курток, костюмів, жилетів і навіть взуття.
Чим особливий робочий одяг?
Робочий одяг має відповідати низці вимог для забезпечення захисту та комфорту працівників на робочому місці. Це включає, перш за все, придатність для типу роботи, що означає, що одяг має бути розроблений для захисту від певних ризиків, таких, як хімічні речовини, вогонь, електрика тощо. Крім того, він повинен бути міцним і в той час забезпечувати свободу рухів, необхідну для виконання завдань.
Одяг підвищеної видимості
Цей тип робочої форми зазвичай використовується операторами, які працюють на дорогах, на будівельних майданчиках, у лісі, а також бригадами аварійної допомоги. Для пошиття робочої форми підвищеної видимості найчастіше використовуються флуоресцентні кольори або світловідбиваючі матеріали. Коли робота пов’язана з перебуванням у місцях зі слабким освітленням або поганою видимістю, носіння цього типу робочого одягу дозволяє іншим людям легше вас помітити. Це ефективний спосіб запобігти ризикам і уникнути можливих нещасних випадків і аварій.
Захист від холоду
Якщо робота потребує тривалого перебування на відкритому повітрі або частих відвідин холодильних камер, то робочий одяг має бути теплим та водонепроникним. Водночас має підтримувати температуру тіла, але бути повітропроникним і водночас легким. Найкращими матеріалами для цього типу одягу є нейлон або поліестер, оскільки вони дуже міцні та швидко сохнуть.
Харчовий сектор
Якщо робітник працює на кухні, уніформа має захищати його від спеки, пари від каструль, а також бути дихаючою та дозволяти вільно рухатися. А також мають бути відповідні головні убори, які забезпечують необхідну гігієну від поту та попадання волосся в їжі. Якщо робітники працюють у холодному середовищі, одяг має бути термозахисним, а також зручним і легким для чищення.
Сектор охорони здоров’я
Тут передусім важлива гігієна. Санітарний одяг має виконувати дуже специфічні функції. Наприклад, в операційній робочий одяг має бути відповідним, щоб запобігти поширенню бактерій серед пацієнтів. Інша функція, яку він повинен виконувати, полягає в тому, що він повинен бути захисним бар’єром від інфекцій для працівників. Крім функцій, він також повинен відповідати певним вимогам. Його матеріал не має електризуватися, особливо в лабораторіях чи операційних, і дуже важливо, щоб він був стійким до хімічних речовин.
Як вибрати правильний розмір робочого одягу?
Щоб зробити правильні вимірювання та вибрати правильний розмір для вашої форми, виконайте такі дії:
- Використовуйте гнучку рулетку та знімайте вимірювання на тісній білизні.
- Виміряйте бюст навколо найширшої частини грудей, талію в найвужчому місці трохи вище пупка, а стегна в найширшій частині.
- Крім того, виміряйте довжину руки від плеча до зап’ястя і довжину ноги від талії до щиколотки.
Якщо ви вагаєтеся з вибором між різними розмірами, доцільно вибрати більший для комфорту та ідеальної посадки.
Залишити коментар