Пн. 23 Грудня 2024

Чому не варто спати з котом

Багато власників котів спить дозволяє своєму улюбленцю спати у своєму ліжку. Це ж так приємно засинати з кицею під її мурчання! Тим паче коти – любителі поспати: в середньому киця може витратити на сон від 15 до 22 години на добу. І моститься спати у різних місцях. Але далеко не всім людям можна спати разом із котами, тому не завжди варто пускати кота у своє ліжко!

Чому і кому не можна спати разом із котами?

Деякі люди можуть мати алергію на котячу шерсть або слину, що може викликати неприємні реакції, такі як кашель, нежить, свербіж. За даними Американського фонду астми та алергії, до 30% людей має певну алергічну реакцію на кішок і собак, проте алергія на котів трапляється удвічі частіше, ніж алергічна реакція на собак, – запевняють експерти. Тому алергікам варто утриматися від сну з котами в одному ліжку. Це ж обмеження стосується також людей з астмою і шкірними захворюваннями.

Деяким людям варто бути обережними, адже кіт може вкусити або подряпати. Коти можуть мати звички та настрої, і не всі вони ладнають з незнайомими людьми. Тому, якщо це не ваш кіт, краще не лягати з ним в одне ліжко. Загалом, важливо бути обережним і поважати особливості котів та особисті потреби людей, які можуть взаємодіяти з ними.

Якщо ви відчуваєте, що маєте проблеми зі сном (чутливо спите, прокидаєте вночі, зранку почуваєтеся невиспаними), від сну з котом варто утриматися. Згідно з результатами дослідження, проведеного у клініці Mayo Disorders Sleep Disorders, понад 20% пацієнтів, які сплять зі своїми домашніми тваринами, стверджує, що тварини заважають їхньому сну.

Коли ви ділитесь своїм ліжком із кицею, ви також розділяєте ліжко із паразитами, які містить на собі і в собі тварина. І деякі з них можуть зробити ваше життя нестерпним. Блохи не живуть на людях, але вони кусаються, а місця укусу сверблять. Також коти є носіями гельмінтів, які можуть передаватися людям.

Близько 25 тисяч людей щороку підхоплює від котів захворювання, яке виникає внаслідок подряпин тварин і може бути фатальним для людей з ослабленим імунітетом. Хвороба котячої подряпини або бартонельоз передається через подряпини або укуси інфікованої кішки. Захворювання спричиняє збільшення лімфатичних вузлів, підвищення температури, втому, біль у м’язах та інші симптоми. Симптоми можуть зберігатися протягом декількох місяців після інфікування.

Чому вагітним і маленьким дітям не варто спати з котами?

Є деякі рекомендації, які вказують на те, що вагітним жінкам можливо варто утримуватися від спільного сну з котами. Це пов’язано з ризиком передачі інфекцій та можливих ускладнень. Ось деякі можливі причини:

  1. Токсоплазмоз. Коти можуть бути носіями токсоплазмозу, і це може становити загрозу для вагітних жінок. Токсоплазмоз може бути небезпечним для ненароджених дітей, може викликати вроджені вади, передаватися вагітній матері від котів, які є носіями цієї інфекції.
  2. Алергія. Вагітність може зробити жінку більш схильною до алергічних реакцій. Якщо вона раніше не була алергічною до котів, вагітність може викликати зміни в імунній системі та зробити її більш схильною до розвитку алергій.
  3. Уникання травм. Коти можуть мати звички гризти або дряпати людей, і це може становити ризик травм для вагітних жінок та маленьких дітей, особливо якщо кіт різко реагує на щось або відчуває загрозу.

Звісно, кожна жінка і кожна ситуація унікальні, і рішення про те, чи спати в одному ліжку з котами, слід ухвалювати індивідуально та у певних випадках – після консультації з лікарем.

Якщо вагітна жінка має кота, важливо забезпечити його належним медичним доглядом, щоб зменшити ризики передачі інфекцій та інших проблем. Для того, щоб бути впевненим, що тварина не стане причиною розвитку захворювань, слід регулярно щеплювати її, мити спеціальними засобами, що перешкоджають появі бліх.


Залишити коментар