Пн. 23 Грудня 2024

Закупівля молока зростає в ціні

В другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили висхідний тренд. Повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька. Підтримку цінам створювали попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока.

Станом на 25 жовтня середня закупівельна ціна молоко екстра ґатунку склала 11,80 грн/кг без урахування ПДВ, що на 20 коп. вище ціни початку місяця. Ціновий діапазон в залежності від партії коливався від 11 до 12,25 грн/кг.

Вищий ґатунок подорожчав на 29 коп. — до 10,77 грн/кг. Ціновий коридор був у межах 9,80-11,50 грн/кг.

Перший ґатунок піднявся у ціні на 15 коп. — до 10,28 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 9,18 до 10,80 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 22 коп. — до 10,95 грн/кг.

Основною проблемою на ринку на сьогодні й в короткостроковій перспективі є збої в роботі електросистем внаслідок постійного терору російськими загарбниками українських енергетичних об’єктів. Аварійні та планові відключення електрики болісні як для молочних ферм, так і для молочних заводів.

Найбільш енергомісткими процесами на молочній фермі є доїння, робота танків-охолоджувачів молока, кормовиробництва – мінімальне споживання енергії молочною фермою на 1000 корів перевищує 1 МВт, відтак застосування дизельних чи бензинових генераторів збільшує частку витрат на електроенергію у собівартості виробництва молока, за підрахунками господарств, у 5-6 разів. Для молочних заводів вимога вполовину скоротити споживання електроенергії загрожує скороченням виробництва готової продукції, що загрожує розбалансуванням ринку.

Проте на сьогодні учасники молочного ланцюжка відносно успішно справляються із цим новим викликом, хоча додаткові витрати однозначно матимуть наслідки для зростання собівартості виробництва і молока-сировини, і готової молочної продукції.


Залишити коментар