Сезон груш у ЄС: хто буде з врожаєм, а хто – ні

Фото з відкритих джерел

У сезоні 2025/26 виробництво груш у Європейському Союзі зросте лише на 1,4% – до 1,79 млн тонн. Це лише четвертий знизу результат за останнє десятиріччя.

Про це повідомляє  повідомляє Eurofruit з посиланням на дані World Apple & Pear Association (WAPA).

Найбільше падіння очікується в Італії – мінус 24,7% до 302 тис. тонн. Минулоріч країна зібрала близько 400 тис. тонн груш після слабкого сезону 2023 року, але цьогорічні показники на 17% нижчі за середній рівень за останні три роки.

Водночас Бельгія, Нідерланди, Іспанія та Польща прогнозують вищі врожаї. У Бельгії очікують 355 тис. тонн (+32,1%), у Нідерландах – 348 тис. тонн (+8,1%), в Іспанії – 246 тис. тонн (+10,4%), у Польщі – 110 тис. тонн (+10%).

«Після завершення сезону в Бельгії, Іспанії та Італії на ринку залишилися тільки Нідерланди, а залишки їх основного сорту Conference були здебільшого зарезервовані для супермаркетів. Тож сьогодні ми бачимо ринок із дефіцитом пропозиції», – заявила на Prognosfruit аналітикиня AMI Ева Вюртенберґер.


Залишити коментар