
Через холодний травень у Польщі фіксують масове зараження кукурудзи фузаріозом

Фото: Farmer.pl/Karol Bogacz.
На початку червня польські аграрії повідомляють про масове ураження сходів кукурудзи фузаріозною гниллю. Причина — холодна та дощова весна. Про це повідомляє SuperAgronom.com із посиланням на польське видання Farmer.pl.
Цьогорічний травень виявився найхолоднішим за останні 30 років. В умовах низьких температур і підвищеної вологості молоді рослини кукурудзи почали масово гинути — таку ситуацію зафіксували на багатьох польських полях. На початку червня, за словами фермерів, рослини мають вигляд, який у попередні роки був типовим для 10 травня.
«Незалежно від дати сівби — чи то середина квітня, чи початок травня — кукурудза практично перестала розвиватися в травні або прогресувала дуже повільними темпами. Такі умови також сприяли розвитку фузаріозу сходів кукурудзи», — зазначає автор матеріалу.
Фахівці пояснюють, що фузаріозна гниль сходів викликається грибами родів Pythium та Fusarium. Навіть за наявності фунгіцидного захисту рослини можуть інфікуватись, якщо погодні умови сприятливі для розвитку хвороби. Саме такі умови були у травні — дощі, прохолода, волога земля.
На заражених ділянках рослини гинуть групами. Якщо інфікування відбулося до появи сходів — пагони не проростають. У випадку зараження під час появи сходів спочатку помітні жовтуваті плями навколо кореневої шийки. Згодом з’являються чорні смуги, рослини жовтіють і всихають.
Іноді зараження не викликає загибелі рослини, але її ріст значно сповільнюється. Різниця стає особливо помітною після потепління — здорові рослини починають розвиватись, а уражені залишаються пригніченими.
«Фузаріоз сходів з’являється переважно на посівах з монокультурою — не обов’язково виключно з кукурудзою. Адже в багатьох випадках структура врожаю базується на циклі кукурудза-зернові-кукурудза-зернові. Де-факто, в цій системі у нас є лише зернова сівозміна. Така сівозміна значно збільшує ризик появи хвороби. Крім того, рослини, посіяні в місці, надмірно ущільненому після великої кількості проходів, більш схильні до фузаріозу», — пояснюють фахівці.
Збудники можуть зберігатися як у рослинних рештках, так і в самому ґрунті. Це робить захворювання важко контрольованим. На пізніших етапах розвитку такі рослини можуть бути більш уразливими до інших хвороб, зокрема кореневої гнилі, гнилі основи стебла та фузаріозу качана.
На цьому етапі боротися з фузаріозною гниллю сходів уже неможливо. Фахівці радять звертати увагу на симптоми у полі — якщо є характерні ознаки ураження на кореневій шийці, зупинка росту або загибель молодих рослин — найімовірніше, йдеться саме про фузаріоз.
«Звичайно, фузаріоз сходів не єдина причина висихання молодих рослин. Іноді за пошкодження відповідають шкідники, але симптоми на рослині, особливо на кореневій шийці, відрізняються. Однак, якщо ви помітили характерні симптоми фітофтору сходів, уповільнений розвиток або загибель рослин, то найчастіше це є результатом інфекції», — зазначають польські експерти.
Читайте також: Польські фермери переорієнтовуються на вирощування груш.
Залишити коментар