
Державна підтримка ветеранів: робота, перекваліфікація та гранти
Як ветерани можуть знайти роботу та отримати підтримку від держави.

Ілюстративне фото з мережі.
У 2024 році послугами Державної служби зайнятості вже скористалися 13 тисяч ветеранів та ветеранок, з яких кожен четвертий отримав роботу. З початку року до центрів зайнятості звернулися ще 3,5 тисячі осіб. Служба пропонує широкий спектр програм, спрямованих на працевлаштування, перекваліфікацію та започаткування власної справи для колишніх військовослужбовців. Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк в ефірі телеканалу «Ми – Україна».
Працевлаштування та навчання
Ветерани можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості, де їх зустріне кар’єрний радник. Він надасть інформацію про актуальні вакансії, можливості перенавчання та особливості ринку праці.
«Ми дійсно допоможемо знайти роботу, і бізнес теж вже готовий адаптувати робочі місця до зустрічі з ветеранами», – зазначила Юлія Жовтяк.
Державна служба зайнятості пропонує навчання за 155 професіями та спеціальностями. Крім цього, діють ваучери на безкоштовне навчання в 8 Центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості.
«Це сучасні центри з новим, інноваційним обладнанням, що дозволяє безплатно отримати освіту, перенавчитися, підвищити кваліфікацію за 98 ліцензованими професіями та понад 400 освітніми програмами», – повідомила очільниця служби.
За її словами, 96% слухачів після завершення курсів працевлаштовуються.
Для ветеранів передбачена додаткова підтримка – компенсується проїзд та проживання на період навчання. У 2023 році понад 3 тисячі ветеранів скористалися можливістю здобути нові знання.
Підтримка підприємництва
За словами Юлії Жовтяк, багато ветеранів після повернення з фронту демонструють лідерські якості та прагнуть розпочати власний бізнес. Для таких людей у 80 офісах «Зроблено в Україні» на базі центрів зайнятості надаються консультації щодо започаткування справи.
«Тут можна отримати інформаційно-консультаційні послуги, наприклад, як написати бізнес-план», – розповіла вона.
Ветерани можуть претендувати на державні гранти для відкриття або розвитку бізнесу. Минулого року понад 1 тисяча осіб отримали фінансову підтримку на суму понад 500 мільйонів гривень.
Адаптація робочих місць
Для роботодавців, які працевлаштовують ветеранів з інвалідністю, передбачена компенсація витрат на облаштування робочих місць. Це стосується й осіб, які отримали інвалідність унаслідок війни.
«Безбар’єрність – це вимога часу», – наголосила директорка служби зайнятості.
Державна служба зайнятості продовжує працювати над розширенням програм підтримки ветеранів, допомагаючи їм інтегруватися в цивільне життя, отримати роботу або заснувати власний бізнес.
Читайте також: Стартує програма FemAgro: підтримка жінок у сільському господарстві.
Залишити коментар