Обледеніння дерев: як врятувати сад і не нашкодити
Обледеніння в саду – звичне явище взимку. Але, бажаючи врятувати дерева та чагарники від льодової кірки, важливо їм не нашкодити.
Саме тому не варто поспішати чистити лід. Краще почекати, щоб він розтанув самостійно, пише Gazeta.ua.
Вкриті льодом гілки стають занадто крихкими, тому використання для чищення криги граблів або мітли може завдати суттєвої шкоди дереву.
Навіть якщо температура повітря залишається нижчою нуля протягом декількох днів після крижаного шторму, сонце може нагріти гілки більш ніж на 0 градусів. Тоді частини льоду почнуть танути до того, як температура повітря досягне потрібної позначки.
Якщо про крижану бурю відомо заздалегідь, дерева можна підготувати до неї. Про це можна подбати ще восени, видаливши всі відмерлі та потріскані гілки. Краще дерева обрізати пізньої осені й на початку зими. Тоді вони перейдуть у сплячий режим, тому усі рани, що утворяться, встигнуть повністю закритися. Окрім того, після опадання листя буде легше побачити пошкоджені ділянки, які необхідно обрізати.
Якщо після крижаного шторму на невеликих деревах або чагарниках залишилися зламані гілки, що зачепилися, або частково з’єднані, їх можна акуратно видалити. Гілки, що звисають, можуть раптово впасти і зламати інші, що призведе до ще більших пошкоджень.
Пошкоджене дерево або чагарник слід оглянути на наявність структурних тріщин у стовбурі або вздовж основних гілок.
Залишити коментар