Життя на фермі знижує ризик алергії у дітей, – науковці
Команда шведських лікарів, педіатрів і фахівців з інфекційних захворювань виявили, що немовлята, які живуть на фермі чи з домашніми тваринами, мають менший ризик розвитку алергії. Учені зробили висновок, що це пов’язано з постійним контактом батьків з тваринами.
Учені хотіли з’ясувати, чи впливає життя на фермі на мікрофлору кишківника. Для цього вони зібрали зразки калу у дітей у різні вікові періоди:
- 3 дні,
- 18 місяців,
- 3 та 8 років.
Кожен з них ріс в різних умовах:
- на фермі,
- в місті,
- вдома з домашніми тваринами.
Потім дослідники порівняли зразки дітей, які зростають на фермі з тваринами та тих, які не живуть на фермі, але мають домашніх тварин.
Вони виявили, що немовлята, які живуть на фермі, мали в 7 разів більше анаеробів (організмів, які живуть без кисню), ніж факультативних бактерій (ті, які можуть жити в умовах відсутності чи наявності кисню), порівняно з тими, які не жили на фермі, незалежно від того, мали вони домашніх тварин чи ні.
“Наші результати вказують на те, що нижчі показники алергії у дітей, які ростуть на фермах або з домашніми тваринами, можуть бути пов’язані з раннім формуванням типових анаеробних мікроорганізмів у їхній мікробіоті кишківника.
Однак необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити наші спостереження в цьому дослідженні невеликої когорти новонароджених”, – зазначили вчені.
Відтак, фахівці стверджують, що контакт зі свійськими тваринами в дитинстві призводить до змін у біомікрофлорі кишківника. Це, на їхню думку, знижує ризики мати алергії в майбутньому.
Залишити коментар