Кому варто пити гарбузовий сік
Гарбузовий сік став особливо популярний у дітей після того, як “засвітився” в кіно-епопеї “Гаррі Поттер”. Дійсно, цей сік має безліч корисних властивостей, ось чому він може стати здоровою альтернативою газованим напоям.
Гарбуз сам по собі – це джерело вітаміну D і мінералів: міді, заліза і фосфору. Так чому б не отримати їх разом з соком? Завдяки чудовим смаковим якостям і широкому спектру дії гарбузовий сік любимий і його поважає багатьма вегетаріанцями. Крім того, це ще й активний інгредієнт у складі багатьох солодких страв і лікарських засобів.
Як приготувати гарбузовий сік?
Приготувати гарбузовий сік досить просто. Перше, що вам потрібно зробити – вибрати відповідний гарбузик. Він повинен бути солодким. А такими зазвичай бувають гарбузи скромних розмірів. Розріжте гарбуз навпіл. Видаліть насіння. Кожну половину розділіть на 2 частини, і очистіть їх від шкірки. Гарбузову м’якоть поріжте на шматочки, не дуже маленькі і не дуже великі. Візьміть соковижималку і приготуйте сік. Тепер, коли сік готовий, можна трохи підсолодити його, додавши цукор, мед або сироп (наприклад, кленовий або кукурудзяний).
Для яскравого смаку додайте спеції: мускатний горіх, корицю або імбир. Але не дуже захоплюйтеся: аромат спецій не повинен перебивати або заглушати смак самого соку.
Щодня рекомендується випивати як мінімум половину склянки цього лікувального напою. Перед вживанням переконайтеся, що він не викликає у вас алергічну реакцію.
15 корисних властивостей гарбузового соку
Гарбузовий сік містить вітаміни: B1, B2, B6, C, Е і бета-каротин.
До його складу входять мінерали – фосфор, кальцій, залізо, магній та інші органічні речовини, наприклад сахароза. Також присутні карбогідрати.
Отже, в чому ж полягають корисні властивості соку гарбуза?
Людям з каменями в нирках і жовчному міхурі для поліпшення стану лікарі радять пройти наступний курс лікування: протягом 10 днів 3 рази на день випивати півчашки гарбузового соку.
Цей помаранчевий напій – відмінний очищаючий засіб. Знижує ризик розвитку серцевих захворювань. А висока кількість антиоксидантів, що містяться в ньому, допомагає запобігти атеросклероз.
Для травної системи гарбузовий сік дуже корисний. Він лікує запори, так як наділений проносним ефектом. Програма лікування виразки при підвищеній кислотності теж може включати сік з гарбуза.
Крім цього, напій сприяє нормальному функціонуванню нирок і сечової системи.
Заспокійливі властивості дозволяють призначати гарбузовий сік людям, що страждають від безсоння. Дуже вітається додавання натурального меду.
Сік мінімізує ризик підвищення кров’яного тиску.
Також в ньому міститься пектин, що знижує рівень холестерину. Суміш гарбузового соку з медом ефективно знижує температуру.
Сік гарбуза рекомендується пити при вагітності для зменшення ранкових нездужань. Це частина дієти хворих, які страждають від гепатиту А. Вітамін C і “гарбузові” мінерали підвищують імунітет, тим самим захищаючи від різних захворювань.
Залишити коментар