Український хліб подорожчає на 10−15%

подорожчання хліба

Ілюстративне фото з мережі.

У листопаді на українському ринку хліба очікується чергове підвищення цін. Виробники попереджають: якщо роздрібні ціни не зростуть на 10−15%, то обсяги постачання хлібобулочних виробів до магазинів можуть зменшитися. Президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії «Київ хліб» Юрій Дученко прокоментував поточну ситуацію та ключові фактори, які впливають на вартість хліба. Про це пише Мінфін.

Основні чинники зростання собівартості хліба

За словами Дученка, жовтневе підвищення цін на 5−10% було узгоджене з торговими мережами. Проте, на думку експертів, це лише частково компенсувало збільшення витрат на виробництво. Водночас, основні складові собівартості хліба продовжують дорожчати.

«З листопада до кінця року ми очікуємо подорожчання борошна на 11%, упаковки — на 10%, логістики — на 8%, газу та електроенергії — на 11%», — зазначає Юрій Дученко.

Від початку року борошно в Україні дорожчає, попри збирання нового врожаю пшениці, через скорочення запасів продовольчої пшениці та її активний експорт.

Зростання цін на пшеницю та борошно

Торішні запаси продовольчої пшениці вже вичерпано, а у структурі нового врожаю лише 27% відповідають вимогам продовольчої якості. У той самий час, ця частка становить 70% у структурі експорту, що призводить до збільшення вартості продовольчої пшениці на внутрішньому ринку.

«Ми отримуємо нові ціни на зерно та борошно майже щодня», — пояснює Дученко.

Подорожчання упаковки та логістики

Ціна упаковки залежить від валютних коливань, а витрати на логістику зростають через дефіцит водіїв та необхідність підвищувати їм зарплати. За словами Дученка, виробникам доведеться скоротити обсяги виробництва, якщо ціни не будуть підвищені на 10−15%.

«Якщо ціни не підвищити, виробникам вже за два тижні не буде за що закуповувати сировину», — каже він.

Зниження попиту та обмеження на подорожчання

Зростання цін на хліб спричиняє поступове зниження попиту, яке за рік сягнуло приблизно 5%. Дученко додає, що «особливо відчутно знижується попит одразу після підвищення цін, з часом ситуація стабілізується, але річне падіння все одно залишається».

Попри листопадове подорожчання, подальше підвищення цін до кінця року не планується. У грудні виробники утримають цінники на хліб на рівні листопада, завершуючи цінові корекції на цей рік.

Раніше ми писали, що в Україні дорожчають огірки.

В Україні дорожчають огірки


Залишити коментар