Чи варто обрізати бузок восени
Є одне правило – обрізку бузку потрібно проводити відразу після цвітіння. А от якщо обрізкою бузку зайнятися восени, то можна обрізати майбутнє цвітіння. Звичайно, є виняток, коли кущ старий і потребує омолоджувальної обрізки.
Врятувати такий бузок можна лише за допомогою кардинальної обрізки, яка завдає рослині шкоди, саме тому її рекомендують проводити восени чи взимку – у грудні – на початку березня, коли чагарник готується до зимового сну.
Кущі бузку, які сильно розрослися, можна обрізати двома способами: протягом трьох років щорічно обрізати третину або провести обрізку одноразово з наступним лікувальним доглядом у період вегетаційного сезону.
У першому випадку видаляють цілі старі стебла або пагони діаметром 5 см або тонше, щоб стимулювати омолодження куща. Важливо застосовувати правило третини, виконуючи цей тип обрізки. А це означає, що потрібно видаляти третину старих пагонів та стебел і робити це потрібно щорічно протягом трьох років.
Після такої обрізки бузок почне формувати гілки знизу куща, і цвітіння тільки по верхівках, яке характерне для старих кущів, перейде на весь кущ.
Якщо ж ви вирішили обрізати кущ відразу, то наступного сезону потрібно забезпечити бузку додатковий догляд з підживленнями та добривами для стимулювання нового зростання.
Але при проведенні обрізки, що омолоджує, в новому сезоні вам доведеться залишитися без цвітіння, так як бузок формує суцвіття на однорічній деревині, а не на нових пагонах.
Залишити коментар