Україна посилює контроль за якістю нехарчової продукції

нехарчова продукція

Ілюстративне фото з відкритих джерел

21 червня 2024 року в Україні набув чинності новий закон, що вносить суттєві зміни до системи контролю за нехарчовою продукцією. Ці нововведення спрямовані на посилення державного ринкового нагляду та підвищення відповідальності суб’єктів господарювання за якість продукції, що надходить на ринок. Про це повідомляють на сайті Держспоживслужби.

Законодавчі зміни для ефективного ринкового нагляду

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання деяких питань здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб’єктів господарювання” набрав чинності 21 червня 2024 року. Цей нормативний акт спрямований на вдосконалення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Основна мета – забезпечити належний та ефективний контроль за якістю товарів, що потрапляють на український ринок.

Нова система штрафів за порушення

Одним з ключових аспектів нового закону є впровадження оновленої системи штрафів за порушення вимог щодо якості продукції. Зокрема:

 • За введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам, передбачено штраф від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 • Розповсюджувачі (крім тих, хто на спрощеній системі оподаткування) за недотримання умов зберігання, що призвело до небезпечності продукції, сплачуватимуть 2000 неоподатковуваних мінімумів.
 • Для розповсюджувачів на спрощеній системі оподаткування за аналогічне порушення штраф становить 1000 неоподатковуваних мінімумів.

Індивідуальний підхід до визначення розміру штрафу

Важливо відзначити, що при визначенні розміру штрафу враховується комплекс факторів:

 • Характер порушення
 • Передумови та причини
 • Факт повторного вчинення протягом року
 • Кількість порушень за останні три роки
 • Ступінь вини особи
 • Наявність та масштаб негативних наслідків
 • Можливість усунення наслідків
 • Особливості ринкового нагляду в умовах воєнного стану

Варто зауважити, що на період дії воєнного стану в Україні призупинено проведення планових заходів державного ринкового нагляду, за винятком кількох видів продукції. Це тимчасове обмеження покликане зменшити навантаження на бізнес в умовах війни, але не скасовує необхідності дотримання встановлених стандартів якості.

Ці законодавчі зміни є важливим кроком у напрямку підвищення якості та безпеки нехарчової продукції на українському ринку. Вони створюють більш чіткі та суворі рамки відповідальності для виробників та розповсюджувачів, що в кінцевому підсумку має позитивно вплинути на захист прав споживачів.

Раніше ми писали про те, що зміна клімату впливає на ціни вина, оливкової олії, кави та какао.


Залишити коментар