Румунські вчені вивели новий високоврожайний сорт томатів “Рапсодія”

Томати черрі "Рапсодія"

Томати черрі "Рапсодія", фото agrointel

У світі постійно з’являються нові сорти овочів та фруктів, які вирізняються підвищеною врожайністю, смаковими якостями або стійкістю до хвороб. Одним із таких інноваційних досягнень став новий сорт томатів черрі, над яким працювали румунські вчені протягом двох десятиліть. Цей унікальний сорт обіцяє чималий врожай та незвичайний зовнішній вигляд і смак. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrointel.

Робота над новим сортом тривала 20 років. Новинка «обіцяє» врожайність сім кілограмів з рослини і може досягати до п’яти метрів у висоту в захищених приміщеннях.

Яскрава «Рапсодія»

Банк генетичних рослинних ресурсів (BRGV) знаходиться в процесі отримання патенту на новий триколірний сорт томатів черрі під умовною назвою «Рапсодія».

Смачний та врожайний

Фахівці BRGV уточнили, що новий сорт томатів черрі має три відтінки, середнього розміру, високої твердості. Сорт має круглі плоди, зі специфічним ароматом і смаком, запашні та інтенсивно ароматні.

«Це помідор сорту Кумато, отриманий у банку, я дав йому умовну назву «Рапсодія». Плід має три кольори зелений, жовтий і червоно-коричневий, зовні має три відтінки, а м’якоть коричнева, дуже смачна. Це помідори черрі вагою від 20 до 40 грамів, рослина дуже росте, воно може досягати висоти 4-5 метрів в захищених місцях і майже 1,8-2 метра в полі. Це сорт, стійкий до основних збудників. Це дуже смачний сорт, після збору плоди зберігаються дуже добре, вони мають мало насіння, специфічний традиційний смак томатів, продуктивність однієї рослини десь 4,5 – 7 кг залежно від місця розвитку, це також має комерційний аспект приємно», – сказав Agerpres директор BRGV Костел Вінатору.

Корисні властивості

Зі слів дослідників, новий сорт помідорів також цінний з лікувальної точки зору, оскільки він протистоїть хворобам і шкідникам, тому потребує менше обробок. З іншого боку, біохімічний склад фруктів свідчить про наявність ряду корисних для здоров’я речовин, лікопіну, каротину, вітамінів, мінеральних солей.

Довгоочікуваний результат

Щоб отримати сорт, дослідники працювали понад 20 років.

«Сорт доопрацьований, ми чекаємо на патент, над ним працюємо понад 20 років, тому що він отриманий за новою селекційною технологією, шляхом міжвидової гібридизації, шляхом схрещування деяких видів томатів», – зазначив дослідник.

Раніше ми писали про те, що науковець з Полтавщини вирощує рідкісний чишкоглід сивіючий.


Залишити коментар