Ср. 19 Червня 2024

Закон про бавовник вступив в дію

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовнику в Україні» №10427-1, ініціатором якого виступив нардеп Степан Чернявський.

Закон підтримав 291 парламентарій. Метою документу автор назвав забезпечення ресурсних потреб промисловості. Це особливо важливо в умовах війни, а також ще на три роки після її завершення.

Документ передбачає спрощення ввезення та обігу в Україні сортів бавовнику, оскільки він необхідний для виробництва пороху. Закон спрощує державну реєстрацію сортів бавовнику та реєстрацію прав на його сорти без кваліфікаційної експертизи. Закон спрощує і процедуру ведення в обіг насіння сортів бавовнику, а також його використання без сертифікації насіння.

Закон прийнято. Бавовни точно буде більше. Дякую своїм колегам за підтримку важливого законопроєкту №10427-1, ініціатором якого я є. Його прийняття дуже важливе для нашої країни, особливо, коли існує стратегічна потреба у вирощуванні цієї сировини, зокрема, для виробництва пороху. Це наш вагомий внесок у розвиток сільського господарства, економічного благополуччя аграріїв, які й так зазнають фінансових збитків під час війни, а також значна допомога оборонному сектору України», – зазначив Степан Чернявський.

Також в Україні хочуть відродити вирощування бавовнику, з якого виробляють порох.

Як змінилися ціни на олію та масло

 


Залишити коментар