Пн. 17 Червня 2024

Якщо хочете добрий врожай, то не садіть ці культури після Великодня

Великдень є найбільшим святом у році для багатьох людей у світі. В Україні його святкують 5 травня. До цього часу основна частина городніх робіт уже завершена. Але все ж городники досаджують ще деякі рослини чи овочі.

Вважається, що деякі види овочів та декоративних рослин не можна висаджувати після свята. Але чіткого наукового підтвердження ці заборони не мають.

Не садіть ці овочі

Якщо посадити гарбузові культури, горох і моркву після Великодня, вони погано приживуться і не принесуть очікуваного врожаю. Сприятливий час для них – до святкування Великодня.

Не вродить капуста, якщо висадити розсаду у відкритий ґрунт після великодніх свят. Краше це зробити до кінця квітня. Йдеться про всі її види – не тільки про білоголову, але й про брюсельську, цвітну, броколі, пекінку. Краще забезпечити їй захист від холоду, додатково накривши грядку, ніж пропустити вдалий час для посадки, переконані досвідчені городники.

Не буде врожаю картоплі, якщо цей овоч висадити одразу після Великодня. Картоплини будуть дрібними, рослина сильно страждатиме від шкідників.

А от думка, що після Великодня уже пізно саджати редиску, зелень та різні види салату, має під собою певні підстави. Справа в тому, що всі ці культури відносять до ранніх, а отже вони добре переносять холодну весняну погоду. Тому чекати до настання тепла, щоби засіяти їх у відкритий ґрунт, нема сенсу. Забобон же вказує, що в такому разі вони погано вкоріняться і зростатимуть слабкими та кволими.

Ягідні кущі мають адаптуватися

До Великодня вже мають бути посаджені деякі кущі, щоб вони могли адаптуватися до нового місця до настання осені. Наприклад, до травня треба посадити аґрус, малину, порічки та смородину.

На Миколаївщині почали садити кавуни з розсади


Залишити коментар