Чт. 20 Червня 2024

У Франції прийняли закон на захист свійських тварин

Пригадуєте розповідь у «Живому куточку» про французького півня Моріса, на якого через ранкове кукурікання, а відтак — перервані сни подали у суд сусіди? Це — не прикол, а нинішні реалії життя на батьківщині Бальзака й Платіні. Звукам тварин там не всі раді.

Сотні скарг на свійських тварин

За повідомленням міністра юстиції Франції Еріка Дюпона-Моретті, у місцевих судах є хма­ра скарг від заможних містян, які переселилися у сільську місцевість. Жити серед чистого пові­тря їм хочеться, але, бачте, дратує мукання ко­рів, квакання жаб, ґелґотання гусей, гавкіт со­бак, нявчання котів. Тому звертаються у суди. Позивачі вимагають припинити цей шум, який начебто спричиняє їм дискомфорт, і наполяга­ють, щоб власники тварин виплатити компен­сацію за спричинену моральну шкоду.

Закон – однаковий для всіх

Під тиском громадських організацій із за­хисту тварин французька Феміда, як правило, стає на бік «відповідачів». Адже це природна функція тварин — мукати, бекати, квакати, рох­кати, іржати, гавкати, нявкати, скрекотати… Щоб припинити судовий спам противників братів наших менших, французькі парламен­тарії ухвалили закон, який забороняє грома­дянам скаржитися на шум тварин. У докумен­ті сказано: якщо ви оселилися біля ферми або хліва, будьте ласкаві – звикайте до звуків своїх сусідів.

Новий завод з виробництва крупи відкриють на Полтавщині


Залишити коментар