Нд. 26 Травня 2024

Чому коноплі – це круто?!

коноплі

Фото ілюстративне

21 квітня кожного року світ відзначає Міжнародний день коноплі (International Hemp Day), спрямований на підвищення обізнаності про переваги коноплі та її легалізації. Ця подія стала важливою для конопляної промисловості, привертаючи увагу до різних аспектів використання цієї рослини.

Що ж таке конопля і чому вона заслуговує на увагу? Це рослина з широким спектром застосувань, починаючи від виробництва текстилю та закінчуючи використанням у харчовій промисловості та медицині. З давніх часів конопля служила як джерело волокон для одягу, мотузок, взуття та паперу. Застосування коноплі включає в себе виготовлення корду, біопластику та навіть конопляного бетону. Крім того, конопляні насіння вважаються цінним джерелом харчових речовин, а конопляне молоко стає альтернативою традиційним молочним продуктам. Конопляна олія теж широко застосовується у харчовій, косметичній та лікарській галузях.

Технічні сорти конопель, які вирощують переважно для промислового та медичного використання, відрізняються від марихуани низьким вмістом ТГК (тетрагідроканабінолу), сполуки, яка відповідає за психоактивний ефект марихуани.

Ці рослини, разом з бамбуком, вважаються одними з найшвидше зростаючих на Землі.

За словами істориків, коноплі були одними з перших одомашнених рослин, які вирощували по всій північній півкулі в епоху неоліту. Це свідчить про давню історію використання цієї рослини людством.

Для України коноплі теж є сакральною рослиною. Крім практичного застосування, коноплі відігравали важливу роль в українській культурі та традиціях. Вони були присутні в обрядах, символізуючи плодючість, оновлення та очищення. Навіть у фольклорі можна знайти чимало згадок про коноплі, що свідчить про їхнє значне місце в житті українського народу. От хоча б згадати, у скількох прислів’ях, приказках, казках та особливо піснях вона згадується та прославляється. Більше того, ми навіть на Євробаченні здобули перемогу, «сіючи» конопелечки.

У останні роки Міжнародний день коноплі став для активістів та організацій ще одним способом пропагувати легалізацію та припинення криміналізації коноплі. Це також можливість відзначити досягнення в легалізації коноплі та визнанні її значення для сільського господарства, медицини та текстильної промисловості. Головна мета цього свята – підвищення обізнаності про різні застосування коноплі та просування ідеї її легального використання.

Сьогодні, коли світ повертається до відновлюваних та екологічно чистих ресурсів, коноплі знову привертають увагу як культура майбутнього. Їхня універсальність, високі показники врожайності та невибагливість до умов вирощування роблять їх перспективним напрямком розвитку сільського господарства та промисловості як в Україні, так і у світі.

Міжнародний день коноплі став символом єднання у зусиллях просвітництва та розкриття потенціалу цієї універсальної рослини, яка має значення як для економіки, так і для здоров’я людей.


Залишити коментар