Чт. 30 Травня 2024

Які ціни на овочі слід очікувати

Високих цін на овочі в Україні, як це було у 2022 та 2023 роках, цього сезону не буде, заявив у телеефірі перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Про це пише  east-fruit.com.

Він пояснив, що минулого року українські фермери суттєво збільшили площу посіву овочів у центральних та західних областях, що призвело до зниження цін у 2-3 рази порівняно з попереднім роком.

«Зараз також відбувається сівба, і ми бачимо, що українські фермери продовжують вирощувати овочі в інших регіонах. Попередньо очікується непоганий урожай, і тому такого дефіциту, який склався через повномасштабне вторгнення, вже цього і наступного року не очікується», – додав він.

Висоцький уточнив, що капуста, морква, буряк і цибуля вже близькі до собівартості з певним мінімальним заробітком, тому на якесь подальше суттєве зниження цін чекати теж не варто.

«Зараз є такий більш-менш базис. Можуть потім бути зміни в обсязі 10-15%, але суттєвих змін ні в бік зростання, ні в бік зменшення порівняно з поточними цінами не варто очікувати», – підсумував він.

Польські фермери можуть мати проблеми з врожаєм лохини

 


Залишити коментар