Чт. 30 Травня 2024

Лишень за тиждень російські окупанти знищили понад 100 гектарів лісу на Донеччині

Обвуглені дерева та вирви від снарядів – так виглядають зараз ліси Донеччини. Внаслідок постійних обстрілів рф по українській території, за даними аеророзвідки, пожежами знищено понад 6,5 тис га лісів на території Лиманського лісгоспу, з яких 110 га – лише за останній тиждень.

Загальна площа лісового фонду Лиманського лісгоспу – 27 тисяч гектарів, 19,8 тис га з яких входить до складу національного природного парку «Святі гори». Внаслідок обстрілів, в тому числі і запалювальними снарядами, на території нацпарку постраждали не тільки дерева, але і фауна. Збитки — це сотні мільйонів гривень, але остаточно суму поки назвати неможливо, бо частина території парку є недоступною, повідомляють на сторінці соцмереж Товариство лісівників України.

Від російських обстрілів на Лиманщині постраждали не тільки лісові масиви, а й інфраструктура, зокрема – знищена унікальна екологічна стежка поблизу Ямполя, яка була популярним місцем відпочинку і давала 2 мільйони гривень прибутку на рік. Під час обстрілів тут загинули тварини, серед інших – альпаки.

Знищено також теплицю та ангар унікального для регіону насіннєво-селекційного центру в Лиманському лісгоспі. Частину обладнання встигли перемістити до іншого регіону України. Його відкрили напередодні повномасштабного вторгнення армії рф. Завод займався вирощуванням сіянців із закритою кореневою системою, усі процеси були повністю автоматизовані. До війни тут виробляли близько мільйона сіянців на рік. Всі вирощені сіянці загинули.

З травня по жовтень 2022 року вся територія підприємства знаходилась під окупацією рф. Кілька місяців тут «хазяйнували» загарбники. За цей час було знищено контору лісгоспу, Дробишевського та Ямпільського лісництв, систему відеоспостереження та пожежну техніку.

Підприємство відновило роботу у жовтні 2022 року. З п’яти структурних підрозділів наразі функціонують лише два лісництва: Дробишевське та Лиманське.

Наразі в лісах Лиманщини триває розмінування, оскільки майже вся територія підприємства забруднена вибухонебезпечними предметами: з 27 тисяч гектарів розміновано 763 га. Знайдені зведені до бойового положення предмети утилізують шляхом контрольованого підриву. Саме ж розмінування — довготривалий процес, який може тривати десятиліттями.

І сакури, і пальми: В Ужгороді висадили екзотичні дерева


Залишити коментар