Ср. 19 Червня 2024

Лохина прибутковіша за яблуко: Україна встановила рекорд експортної виручки

Лохина

Фото з відкритих джерел.

За підсумками 2023 року свіжа лохина принесла Україні рекордну експортну виручку в $16,5 млн доларів США, що дало змогу їй уперше стати більш прибутковим для експортерів товаром, ніж яблуко.

Про це повідомляє EastFruit.

Експорт яблука за цей же період приніс українським експортерам $14,1 млн виручки. Тепер лохина поступається лише волоському горіху і замороженим ягодам і фруктам за обсягом річної виручки в плодовій групі товарів.

Аналітики зазначили, що також лохина, поряд із замороженою малиною, є найбільш швидкозростаючою категорією плодоовочевого експорту України. Щорічний приріст експортної виручки від цих товарів оцінюється у 22-28% на рік.

Якщо яблуко експортується з України практично цілий рік, то лохина тривалому зберіганню не підлягає, і сезон її експорту триває в Україні зазвичай з липня по жовтень. Відповідно, цей обсяг виручки формується всього лише за 3-4 місяці. Загалом, не дивно, що лохина, як і раніше, цікавить інвесторів в Україні, які активно залучають грантові кошти на створення нових плантацій лохини.

Стало відомо в якій області збудували найбільше елеваторів


Залишити коментар