Сб. 20 Квітня 2024

На Київщині запрацює фермерський парк-лабораторія

Науковці зі Львова працюють над державним проєктом «Фермерські парки», в межах якого на Київщині заклали перший в Україні світоглядний парк-лабораторію. Тут на території у 25 га можна буде відпочити, навчитись екологічному вирощуванню сільгоспкультур та відновленню ґрунтів.

Про це Zaxid.net.

«Люди зможуть особисто долучитися до всіх моментів вирощування культур, відпочити на цій фермі, відновитися. У контексті повоєнного відновлення це буде дуже корисним для всіх: як для тих, хто був на передовій, так і тих, хто переживає війну в тилу», — говорить Оксана Олейнюк-Пухняк, ландшафтна дизайнерка зі Львова.

Як зазначають науковиці, на Київщині для проекту значно більше можливостей. Парк складатиметься з кількох зон: відпочинкової, лабораторної, зони вирощування, де аграрії зможуть ознайомитися з екологічними способами ведення агробізнесу, ресторану, де готуватимуть страви із вирощеної в парку продукції.

Над проєктом працюють кандидатка біологічних наук, доцентка Вікторія Оліферчук, яка винайшла унікальне добриво, а також науковці Національного лісотехнічного університету України, Державного природознавчого музею НАНУ і Національного парку Розточчя.

В лабораторії парку працюватимуть також над «вирощуванням ґрунтів», тобто розроблятимуть технології відновлення земель після забруднення і вчитимуть цього фермерів. Окрім того, команда науковців надаватиме консультації та послуги з відновлення ґрунтів в різних регіонах України – за договором з фермерськими господарствами.

Парк на Київщині планують відкрити наприкінці літа, а наступного року він має запрацювати на повну потужність. Тут працюватимуть мікробіологи, ґрунтознавці, ландшафтні архітектори, ентомологи, зоологи, біологи тощо.

У США представили новий сорт кукурудзи

 


Залишити коментар