Нд. 14 Квітня 2024

Мотокультиватор для дачі: поради щодо вибору

Мотокультиватори стали невід’ємним помічником для тих, хто веде догляд за садом та городом. Ці сільськогосподарські машини мають широкий функціонал і здатні виконувати різноманітні завдання. Сучасний ринок пропонує широкий вибір різних моделей, що варіюються від простих до потужних з розширеним функціоналом.

Мотокультиватор призначений для обробки землі за допомогою спеціальних фрез та навісних пристроїв. Її використовують власники земельних ділянок будь-якої площі для того, щоб швидко та ефективно обробляти ґрунт, готувати його для посіву, робити борозни, а також проводити інші необхідні агротехнічні заходи. Мотокультиватор ідеально підходить для сезонних земельних робіт на дачі, городі або в саду.

Важливо правильно обрати мотокультиватор, враховуючи конкретні потреби і обсяги робіт. В магазині Optoweek.com.ua ви можете замовити мотокультиватор за найкращою ціною зі швидким доставленням по Україні. На сайті представлений широкий вибір мотокультиваторів від надійних виробників https://optoweek.com.ua/uk/motokultyvatory. Обирайте оптимальну модель за характеристиками або зверніться за консультацією до менеджерів. Скористайтесь вигідною пропозицією, яка діє на сайті – знижки та безкоштовне доставлення.

Які бувають мотокультиватори

 • Надлегкі: з вагою до 15 кг, ідеальні для догляду за квітниками, клумбами, тепличками, парниками та невеликими городами. Добре маневрують, зручно обробляти ґрунт у вузьких та важкодоступних місцях, підходять для розпушування землі між рядками. Ширина захвату 20-30 см, глибина проникнення в ґрунт 10-12 см.
 • Легкі: з вагою до 40 кг, підходять для основної обробки землі на ділянках невеликої та середньої площі, розпушування верхнього земляного пласта і підготовки землі під овочеві посадки
 • Середні: з вагою від 45 до 60 кг, призначені для робіт на середніх ділянках.
 • Важкі: з вагою понад 60 кг, для великих агротехнічних робіт та обробки великих земельних площ.

Більшість мотокультиваторів оснащені бензиновими двигунами з потужністю від 1,5 до 10 кінських сил. Ця потужність необхідна для забезпечення ефективної роботи при обробці ґрунту.

Крім бензинових, існують також електричні та акумуляторні моделі мотокультиваторів. Вони зручні у використанні, але зазвичай менш потужні і менш ефективні в порівнянні з бензиновими варіантами.

Важливо враховувати тип двигуна при виборі мотокультиватора. Чотиритактні двигуни зазвичай є більш надійними та економічними у використанні, ніж двотактні. Двотактні двигуни дешевші, але витрачають більше паливної суміші, шумні та швидше зношуються.

При виборі мотокультиватора необхідно також звернути увагу на ширину захвату, яка визначає, наскільки швидко можна буде обробити певну площу. Для великих ділянок краще обирати моделі з більшою шириною захвату, а для невеликих городів – з можливістю зміни ширини обробки.

Як обрати потужність мотокультиватора в залежності від розміру ділянки:

 • до 15 соток – 3.5 к.с.;
 • 15-60 соток – 4 к.с.;
 • 60-100 соток – 5 к.с.;
 • 1-2 Га – 6 к.с.;
 • 1-5 Га – 9 к.с.

Фахівці рекомендують придбати техніку з невеликим запасом по потужності, щоб підвищити надійність та продуктивність.

Також варто звернути увагу на тип ґрунту – оброблений чи цілинний. Для щільних ґрунтів потрібні важкі культиватори з потужним двигуном.

Тип запуску – ручний або електростартер.

 • Ручний запуск доволі поширений, але не дуже зручний (треба додавати зусиль й смикати ручку), проте моделі з ручним запуском двигуна дешевші й надійні.
 • Електростартер – дозволяє швидко завести культиватор одним дотиком, але це удорожчує вартість техніки.

Охолодження переважно повітряне: тримає температуру двигуна в оптимальному діапазоні.

Ширина обробки: яку обрати

Що більше ширина обробки, то швидше культиватор обробить робочу ділянку. Але цей параметр також впливає на габарити і вагу агрегата, і вимагає відповідної потужності. Ширина обробки може бути від 20 см до 1 метра й більше.

Поради фахівців щодо вибору ширини захвату:

 • до 20 соток – 60 см;
 • 20-60 соток – 80 см;
 • 60-100 соток – 90 см;
 • 1-5 Га – 1 м.

Не перевантажуйте малопотужний двигун, бо він швидко вийде з ладу. Тобто потужність має відповідати ширині захвату, типу ґрунту і обсягу робіт.

Глибина обробки: яку обрати

Що товстіше та важче шар ґрунту, то більше має бути глибина заглиблення фрези. Зручніше користуватись культиватором, в якому глибина обробки регулюється. Збільшити глибину можна за допомогою використання фрез більшого діаметру.

Більшість мотокультиваторів мають глибину заглиблення 20-30 см, але цей параметр може бути в діапазоні від 8 см і понад 30 см.

Загалом, обираючи мотокультиватор, варто враховувати конкретні потреби та обсяги робіт, а також якість та надійність обладнання. Тільки так можна забезпечити ефективне та продуктивне виконання агротехнічних робіт на вашій ділянці.


Залишити коментар