Пт. 20 Грудня 2024

Американці придумали новий засіб боротьби з колорадським жуком

колорадський жук

Ілюстративне фото з мережі

Інсектицид, призначений для контролю колорадського жука, зареєстрований Агентством з охорони навколишнього середовища США (EPA). Діюча речовина Ledprona – це дволанцюговий продукт рибонуклеїнової кислоти (dsRNA), який працює на природному механізмі РНК-інтерференції (RNAi), що використовується рослинами та тваринами для захисту від хвороб.

Про це повідомляє Agropages.

Зазначається, що ця технологія покликана стати альтернативою більш токсичним хімічним пестицидам, а також надати фермерам додатковий інструмент для вирішення проблем, пов’язаних із зміною клімату і підвищенням стійкості шкодочинних організмів.

«Відомо також, що колорадський жук швидко розвиває стійкість до хімічних інсектицидів. Цей продукт dsRNA вбиває шкідників шляхом пригнічення гена, необхідного для виробництва білка PSMB5, що відіграє важливу роль у підтримці життя комахи, не приводячи до генетичної модифікації організму. Цей пестицид на основі RNAi є першим у світі дозволеним для комерційного використання на рослинах», – йдеться в повідомленні.

У травні 2023 року Агентство з охорони навколишнього середовища США схвалило дозвіл на експериментальне використання препарату (згідно з Федеральним законом про інсектициди, фунгіциди та родентициди) в 10 штатах (Айдахо, Мен, Мічиган, Міннесота, Нью-Йорк, Північна Дакота, Орегон, Вірджинія, Вісконсін, Вашингтон). У вересні 2023 року було відкрито період громадського обговорення реєстрації.

Агенство врахувало отримані коментарі та вважає, що має всю інформацію, необхідну для підтвердження свого рішення зареєструвати цю нову технологію біопестицидів. Згідно зі своїм зобов’язанням забезпечити, щоб продукт не створював необґрунтованого шкідливого впливу на навколишнє середовище, включно з тим, щоб залишки продукту були безпечними для споживання, EPA провело ретельну оцінку та визначило відсутність ризику для здоров’я людини та навколишнього середовища, включаючи відсутність впливу на види, занесені до списку відповідно до Закону про зникаючі види.

Розглядаючи ризики технології RNAi, EPA співпрацювала з міжнародними партнерами та експертами в цій галузі через своє лідерство в Організації економічного співробітництва та розвитку.


Залишити коментар