Сб. 24 Лютого 2024

На Львівщині побудують унікальну теплицю

У Львівській області (Україна) побудують унікальний тепличний комплекс, який буде використовувати геотермальне тепло надр Землі.

В Україні подібний проєкт реалізують уперше, по всьому світу таких комплексів лише кілька, пише EastFruit, посилаючись на повідомлення начальника Львівської ОВА Максима Козицького у Facebook.

За інформацією керівника, у тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець і салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають у тимчасовій окупації й в Україні відчувається дефіцит тепличних овочів, то це дуже актуальний проєкт.

“Площа тепличного комплексу складе 15 га. За площею він буде другим в Україні. Роботою забезпечать 180 осіб. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро. Використання геотермальних ресурсів дасть змогу теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема, економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином, буде можливість постачати овочі за доступними цінами”, – додає Максим Козицький.

Реалізує проєкт компанія “Тріосан Холдинг Україна”. Відповідний меморандум про співпрацю вже підписано. Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу.


Залишити коментар