Українці можуть відчувати дефіцит зерна

Незважаючи на рекордні врожаї зараз, в найближчі роки Україна може не задовольнити внутрішній і експортний попит на пшеницю, якщо російські атаки на продовольчу інфраструктуру та блокування морських експортних шляхів продовжаться. Таку думку висловив регіональний директор Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) в Україні Метью Холлінгворт під час виступу перед Радою Безпеки ООН.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«Якщо атаки на таку продовольчу інфраструктуру та блокування морських експортних шляхів продовжуватимуться, це різко вплине на перспективи сільськогосподарського виробництва в найближчі роки, і, у найгіршому випадку, може призвести до того, що виробництво пшениці не зможе задовольнити обсяги внутрішній та експортний попит», – сказав він.

Холлінгворт зазначив, що до війни Україна забезпечувала 9% світового експорту пшениці, 15% кукурудзи та 44% соняшникової олії. А після вторгнення росії в лютому 2022 року сільськогосподарський сектор України вже зазнав 40,2 млрд доларів збитків і втрат.

Також Холлінгворт повідомив, що «сьогодні приблизно кожна п’ята українська родина стикається з тим чи іншим ступенем гострої нестачі продовольства», передусім біля зони бойових дій.

Україна відновила морський коридор для експорту зерна

 

 


Залишити коментар