У селищі Новгородка на Кіровоградщині спалах африканської чуми свиней

Спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксовано на території фермерського господарства в селищі Новгородка Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, де всього утримувалося 278 голів. Як говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, зі слів керівника фермерського господарства, свині почали хворіти з 12 листопада.

«З огляду на загибель однієї свині та наявність у хворих клінічних ознак африканської чуми свиней (загальне пригнічення, відмова від корму, ціаноз вух та підгрудка, температура тіла 37,3-40,5°С), ветеринарні фахівці здійснили відбір біологічного матеріалу для дослідження в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Згідно з результатами було встановлено діагноз африканська чума свиней (АЧС)», — уточнили у відомстві.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведене засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній державній адміністрації. Рішенням комісії затверджено план дій та визначено межі епізоотичного вогнища (територія фермерського господарства), зону захисту радіусом 3 км (селище Новгородка та село Воронцівка Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області). Також встановлено зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км, до якої ввійшли села: Бережинка, Ново-Андріївка, Вершино-Кам’янка, Велика Чечеліївка, Білозерне, Куцівка, Ручайки, Спільне, Перше Травня Новгородківської селищної ради Кропивницького району.

«Відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС тварини, які утримувалися на території фермерського господарства (в епізоотичному вогнищі), підлягають умертвінню безкровним методом, після чого проводять спалювання. Приміщення, в яких утримувалися свині, знезаражують», — додали у Держпродспоживслужбі.

На в’їзді до епізоотичного вогнища встановлено карантинний пост, забезпечено цілодобове чергування. Обмежено доступ стороннього транспорту та людей на час карантину з АЧС (40 діб).


Залишити коментар