Ср. 29 Травня 2024

Іспанські вчені розробили роботів, які імітують поведінку бджіл

Вчені з Університету Барселони здійснили прорив у галузі робототехніки, створивши рій роботів, що імітують поведінку медоносних бджіл. Це відкриття є значним кроком у розробці роєвих роботів.

Дослідники спроектували та виготовили 35 кілоботів, оснащених крихітними ногами, світлодіодними ліхтарями та приймачем інфрачервоного світла.

Ці боти були запрограмовані виконання танцювальних рухів, аналогічних тим, що використовують бджоли-розвідники з царства Apis mellifera (медоносні бджоли) спілкування.

В експериментах кожному роботові було доручено знайти потенційне місце гніздування колонії, а потім досягти консенсусу серед інших роботів щодо оптимального місця.

Поведінка ботів була змодельована за зразком бджіл-розвідників, які виконують «танець» — серію швидких рухів, що коливаються, формуючи фігуру, що нагадує вісімку, щоб передати інформацію про відстань і напрям до потенційного місця гніздування або про тип і розмір запасу їжі.

Експерименти показали, що рій кілоботів може колективно приймати консенсусні рішення децентралізованим чином, подібно до бджол, і вибирати найкращий шлях до мети.

Така поведінка відкриває нові можливості для використання роєвих роботів у медичних цілях, наприклад, для відстеження хворобливих процесів або аномалій тіла у пацієнтів, а також у пошуково-рятувальних місіях, які можуть бути ризикованими для людей.

Найвищу гойдалку в Україні внесли до Національного реєстру рекордів

 

 


Залишити коментар