Ср. 29 Травня 2024

Заморожену малину з України складно експортувати до Польщі

Експорт замороженої малини може скласти за підсумками цього сезону складе 30-40 тис. тонн. Щоб не втрачати до 10 днів на аналізи на польському кордоні, експортери продають у Чехію, Румунію та Німеччину. Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповів Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Про це пише AgroTimes.

Він називає цей тренд передбачуваним.  За словами експерта, відвантаження на зовнішні ринки замороженої малини ще триває, тому більш точні оцінки давати зарано.

Ситуація з експортною логістикою малини до Європи залишається складною. Перевізники навіть не хочуть везти її через черги на українському кордоні, де можна прочекати три-чотири дні. Далі польські прикордонники та митники можуть протримати фури ще до 10 днів. Формальна причина – відбір зразків на аналізи.

«Таким непрямим методом вони захищають свій ринок від української продукції, – пояснює Тарас Баштанник. – Тому експортери або об’їжджають Польщу, або, щоб її уникнути, продають у Чехію, Румунію або Німеччину – хто куди».


Залишити коментар