Як будуть підвищувати пенсії

В Україні у 2024 році тричі підвищать пенсії. У Мінсоцполітики повідомили, коли та як зміниться розмір виплат громадян.

Про це повідомляє top.today.ua.

Перерахунок пенсій проведуть 1 січня, 1 березня та 1 квітня. Він пов’язаний із зростанням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму в Україні. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект “Про Державний бюджет України на 2024 рік”, внесений на розгляд Кабміном. Передбачено наступні перерахунки пенсій.

З 1 січня

Пенсії збільшаться через підвищення мінімальної зарплати. Жінки з 30-річним страховим стажем, чоловіки з 35-річним страховим стажем та віком 65 років можуть розраховувати на 40% від мінімалки.

Також передбачено індексацію пенсій у зв’язку із зростанням розміру мінімальної зарплати, яка використовується органами Пенсійного фонду як розрахункова величина для визначення надбавки за проживання у зоні радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, за рішеннями суду.

З 1 березня

Пенсії українців зростуть через збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Індексацію проведуть через збільшення показника середньої зарплати в Україні, із якої сплачено страхові внески, та яка враховується для визначення розміру пенсії.

З 1 квітня

Пенсії зростуть у працюючих пенсіонерів з урахуванням збільшеного страхового стажу. Також виплати перерахують через зростання розміру мінімальної зарплати. Чоловіки з 35-річним страховим стажем та жінки з 30-річним страховим стажем у віці 65 років отримають 40% від мінімалки.

У Міністерстві соцполітики зазначили, що в умовах протидії збройній агресії Росії з’явилося багато викликів. Навантаження на держбюджет збільшилося. Однак всі законодавчі норми мають бути фінансово забезпеченими.

Як зміниться мінімальна зарплата в Україні

У Міністерстві фінансів повідомили, що у січні мінімальна зарплата українців зросте з 6700 до 7100 грн. У липні мінімалка збільшиться до 8000 грн. Очікується, що у 2025 році розмір мінімальної заробітної плати становитиме 8370 грн, а у 2026-му – 8956 грн.

Пенсії також зростатимуть. Мінімальна у 2024 році збільшиться з 2093 до 2361 грн, у 2025-му – до 2573 грн, а у 2026-му – до 2774 грн.

Завод шампанських вин у Харкові збанкрутував


Залишити коментар