![](https://tenews.org.ua/wp-content/themes/uanews-te/assets/img/ads/electric-banner-s.gif)
У селі на Полтавщині збудують медовий завод
![](https://agroter.com.ua/wp-content/uploads/2022/01/med.jpg)
Фото з відкритих джерел.
ПСП «Дружба» на Семенівщині Полтавської області розводить українську степову породу бджіл. У планах підприємства — запустити медовий завод, який нині облаштовують.
Із 2017 року підприємство взяло курс на промислове бджільництво. Тут знаходиться найбільша племінна матко-вивідна бджолина пасіка.
«У майбутньому на медовому заводі планується проводити гомогенізацію — перемішування меду, щоб затримати процес кристалізації (підготовка до європейських стандартів), проте обладнання для цього поки не поставили», — розповів Костянтин Ємельянов, виконавчий директор торгового дому «Меди Межиріччя».
У 2018 році пасіка ПСП «Дружба» була найбільшою в Україні, досягла кількості 8 тисяч бджолосімей, із них 500 бджолосімей – матковивідна пасіка, щоб розводити цих комах та підтримувати їхній генофонд.
У 2018-2019 роках на підприємстві розробили медовий конвеєр — сіяли медові трави, тож усе літо бджоли не сиділи без роботи, постійно збирали мед і нектар. Масово мед викачують раз за сезон, проте потім можуть викачати невелику кількість.
ПСП «Дружба» на Семенівщині розводить українську степову породу бджіл. У планах підприємства — запустити медовий завод, який нині облаштовують.
Залишити коментар