Вчитель з математики вирощує понад 600 сортів томатів

Олександр Федорченко захопився вирощуванням овочів ще у шкільні роки. Тепер у його “колекції” – понад 604 сорти томатів, 44 сорти перцю і 23 сорти баклажанів.

Пан Олександр із села Білорічиця за фахом — учитель математики. Два десятиліття пропрацював у місцевій школі, але навчальний заклад закрили через малу кількість дітей, пише Експрес.

“Мені пропонували роботу в інших школах, але вирішив присвятити себе овочівництву, до якого лежить душа. Із 2020 року почав занотовувати перелік сортів та результати їх вирощування, — розповідає Олександр Федорченко. — Найбільше задоволення отримую саме від вирощування помідорів. Без цього овочу просто не можу уявити свою грядку. Спочатку мав приблизно десяток сортів томатів, але з часом кількість збільшувалась. Тепер у мене 604 види томатів, 44 сорти перцю і 23 сорти баклажанів. Маю у своїй овочевій колекції і незвичні сорти — екзотичні сині помідори. На смак вони солодкуваті, плоди можуть сягати до 150 грамів. До речі, вчені довели, що томати такого кольору зміцнюють кровоносні судини, поліпшують роботу мозку й серця. А ще вони містять пігмент антоціан, який є антиоксидантом”.

Цьогоріч господар виділив під помідори чотири сотки — у 41 рядку ростуть 1030 кущів 350 сортів! Запитую співрозмовника про секрети вирощування овочевих культур.

“Головне — постійна увага й турбота про рослину на всіх етапах розвитку та росту. У лютому та першій декаді березня сію насіння в ящики. Наприкінці квітня пересаджую розсаду в парник, а в середині травня — у грунт. Розсаду слід висаджувати негусто, аби в рослин було достатньо простору, щоби вони отримували потрібну кількість води, світла, тепла й поживних речовин. Особливо це стосується високорослих томатів. Коли буде загущена посадка, вони хворітимуть. Підживлюю помідори лише органічними добривами. Більшу кількість сортів помідорів пасинкую, формую у 2 — 3 стебла. Середньорослі та високорослі сорти обов’язково підв’язую. Завдяки цьому врожай кращий і радує мене аж до осінніх приморозків. Нижнє листя на рослинах обриваю, тоді вони менше хворіють”.

У якому регіоні найкраще вродила картопля


Залишити коментар