Кавуни в магазині дорожчі, як торік

Кавуни у столичних супермаркетах на 29% дорожчі, ніж на цю пору минулого року, а ціна динь – на 15% вища, ніж минулого року.

Про це повідомляють у сервісі доставки продуктів Zakaz.ua.

«Наразі вартість кавуна у столичних супермаркетах у середньому становить 39,99 грн за кілограм, що на 29% вище, ніж у липні минулого року. Своєю чергою ціна на диню зросла на 15%. Цьогоріч жовтий баштан обійдеться в середньому у 89 грн за 1 кг, тоді як у липні 2022 році ціна становила 78 грн/кг», – зазначають аналітики Zakaz.ua.

Економісти пояснюють, що такий рівень цін пов’язаний в першу чергу з війною та її наслідками. За їхніми оцінками, дефіциту фруктів та ягід не очікується. Адже стосовно плодово-ягідних культур в Україні завжди було перевиробництво. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби країни. Але їх вартість точно не буде низькою. На ціни впливає логістика, що значно здорожчала, вартість на пальне, зростання комунальних платежів та багато інших факторів.

«Щодо дефіциту та вартості кавунів, то тут ситуація дещо складніша. Звичайно херсонських кавунів Україні не замінить ніхто, і розраховувати на низьку ціну цього року також не варто. Але урожай з центральної та частково південної України, дещо компенсує нестачу баштанних», – пояснюють в Zakaz.ua.


Залишити коментар