Ціни на лохину рекордно обвалилися

Лохина

Фото з відкритих джерел.

Ціни на лохину в Україні продовжують стрімко знижуватися, причому ця ягода вже коштує дешевше, ніж у другій половині липня 2022 року, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

При цьому, ключові гравці ринку зазначають, що падіння цін на лохину в середині липня – явище не нове: як правило, саме в цей час починається активне збирання ягоди, що супроводжується зростанням пропозиції на ринку.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, тільки з кінця минулого робочого тижня лохина в українських господарствах подешевшала в середньому на 20%. Сьогодні основні продажі цієї ягоди садівники ведуть по 80-150 грн/кг ($2,19-4,10 /кг), тоді як ще тижнем раніше вони не згодні були вести відвантаження лохини дешевше 100 грн/кг ($2,73 /кг).

За словами виробників, зниження цін у цьому сегменті провокує одразу низка факторів. Так, пропозиція на ринку порівняно з минулим тижнем збільшилася, оскільки більшість фермерів приступили до масових зборів врожаю. При цьому виробництво лохини в Україні в нинішньому році помітно зросло, оскільки нові плантації, закладені раніше, в цьому сезоні вступають у плодоношення. Крім того, тиск на ціни чинить присутність на ринку великих обсягів відносно недорогих сезонних фруктів і ягід.

Зазначимо, що сьогодні лохина в Україні вже коштує в середньому на 10% дешевше, ніж в аналогічний торішній період. При цьому українські ягідники не виключають, що змушені будуть і надалі поступатися в ціні, якщо попит у даному сегменті залишиться колишнім.


Залишити коментар