Рис може зрости у ціні

Рис може різко подорожчати у світі через несприятливі погодні умови та пільги індійським виробникам. Ціни на рис наразі є найвищими за 11 років, але вони зростатимуть і надалі.

Про це пише Reuters

Як зазначається, Індія, на яку припадає понад 40% світового експорту рису (56 млн т у 2022 р.), збільшила виплати фермерам, що призвело до зростання цін у країні.

«Індія була найдешевшим постачальником рису. Оскільки індійські ціни зросли через нову мінімальну ціну підтримки, інші постачальники також почали підвищувати ціни», — зазначив президент Асоціації експортерів рису (REA) Крішна Рао.

Рис є основним продуктом харчування для понад 3 млрд людей, і майже 90% врожаю вирощується в Азії. Проте через Ель-Ніньйо в регіоні зменшується кількість опадів, що негативно впливає на врожай, оскільки рисові культури дуже залежні від води. Згідно з урядовими даними Індії, посів літнього рису вже скоротився на 26%.

Зважаючи на це, ціни на рисові культури можуть зрости на 20%. Експортні ціни в Таїланді та В’єтнамі вже зросли до більш ніж дворічного максимуму.

Водночас до кінця 2023/24 року глобальні запаси рису впадуть до шестирічного мінімуму в 170,2 млн т.

На Рівненщині зʼявиться нова птахофабрика

 


Залишити коментар