Нд. 3 Березня 2024

Як підживити город картопляним лушпинням

Досвідчені садівники знають, наскільки непросто підібрати гарне добриво, яке можна було б використовувати на всій ділянці. Про те, як без зайвих витрат удобрити грунт і зробити його більш родючим – читайте в матеріалі.

Як удобрити город без хімії – лайфхак

Шкірка картоплі давно зарекомендувала себе, як відмінне добриво. Річ у тім, що картопляні очистки містять високий відсоток крохмалю, за рахунок чого відбувається збагачення грунту. Крім того, потрапивши в грунт картопля досить швидко починає перегнивати, відповідно, ефект від додавання підгодівлі буде видно вже через 2-3 тижні.

 

Також врахуйте, що за рахунок швидкого розкладання, картопляні очистки – ідеальна сировина для компостної бочки або ями. Якщо ви не плануєте найближчим часом удобрювати город, але у вас збираються очистки – не поспішайте їх викидати. Встановивши на городі металеву бочку з кришкою, ви можете зробити чудовий термос для компосту. Складаючи в цю бочку картопляні очистки ви завжди будете мати під рукою натуральне ефективне добриво, в якому не буде ані грама хімії.

Як застосовувати картопляне добриво

Очистки, як добриво використовуються садівниками дуже давно. Якщо говорити про те, як використовувати шкірку картоплі, то у городників є кілька способів:

  • компост;
  • відвар;
  • прикопування.

Найпоширеніший варіант як використовувати картопляні очистки в якості добрива – компост. Висипавши картопляні очистки в компостну бочку, додайте воду, закрийте бочку кришкою, а далі процес гниття зробить все за вас. Такий метод гарний тим, що в бочку можна додавати нові очистки до вже перегнилих, відповідно, запас компосту буде весь час поповнюватися. Найголовніше – як мінімум половина обсягу бочки має бути зайнята водою. Саме цю воду ви потім будете набирати у відро і виливати під рослини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Добрива для городу із підручних засобів

 

Деякі садівники вважають за краще не наливати в компостну бочку воду, але в цьому випадку вам доведеться розводити перегній водою або строго дозувати його, удобрюючи рослини, щоб не було передозування. Як би дивно це не звучало, але надмірна кількість добрива для рослин не менш шкідлива, ніж повна відсутність підгодівлі. Виливши на прикореневу систему занадто багато перегною, ви ризикуєте спровокувати хімічний опік рослини, що вкрай небезпечно, особливо в період плодоносіння або цвітіння.

Також рослини можна удобрювати картопляним відваром. Це ідеальний варіант підгодівлі для розсади. Якщо говорити про те, що поливають картопляним відваром, то найкраще на таку підгодівлю реагують чорна смородина та малина. Однак в жодному разі не поливайте картопляним відваром полуницю, ця ягода не оцінить ваші старання і ви можете втратити врожай.

Ще один варіант підгодівлі – прикопування картопляного лушпиння. В цьому випадку потрібно бути вкрай обачними, щоб не пошкодити стовбур і кореневу систему рослини. В жодному разі не викопуйте яму біля рослини, намагаючись закопати очистки. Ви не зможете зробити це безболісно для рослини. Просто викладіть на грунт очистки, розподіливши їх тонким шаром біля стовбура рослини, рясно полийте грунт і засипте ці очистки свіжим грунтом. Таким чином ви удобрите грунт, але при цьому не пошкодите кореневу систему рослини.


Залишити коментар