Нд. 17 Листопадаа 2024

Все про весняну обрізку порічки

Основна мета обрізки – зберегти здоров’я куща порічки, смородини тощо, адже під час неї видаляються всі підморожені та сухі частини, а також пагони, пошкоджені хворобами чи шкідниками. Як у випадку зі смородиною, порічку краще звільняти від зайвих пагонів не з приходом тепла, а після збирання врожаю.

Так у садівника буде набагато більше часу на правильне формування крони та підживлення чагарників, написав на своїй сторінці у фейсбуці садівник Олексій Сорока.

– Але це не означає, що видаляти гілки відразу після танення снігу не можна. Насамперед потрібно оглянути всі кущі й видалити на них пошкоджені гілки, тобто провести санітарну чистку. Якщо у вас достатньо часу, ви можете провести формування крони, головне – вкластися в період вегетативного спокою культури, – зазначив садівник.

Зовні кущі порічки практично не відрізняються від смородини, тому особливості обрізки цих культур залишаються схожими. Оскільки посадку краще проводити восени, перша процедура також проводиться незабаром після висаджування.

– Для посадки вибирають саджанці з трьома сильними скелетними гілками, які будуть використовуватися надалі для формування куща, – наголосив Олексій Сорока.

Відразу після посадки гілки саджанця вкорочують, залишаючи на кожній по 2-3 сильні бруньки. На наступний рік проводять не лише санітарне чищення, а й починають початкове формування крони. Для цього залишають 3-4 найсильніші прикореневі гілки, а всі інші (слабкі або неправильно розташовані) видаляють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 помилок садівника, від яких гинуть дерева

Надалі процедуру повторюють: щорічно залишають по кілька сильних пагонів, а решту вирізають. Ці маніпуляції проводять до п’ятирічного віку. З цього моменту схему робіт трохи змінюють: щорічно видаляють дворічні пагони та слабкий молодий приріст, залишаючи лише сильні гілки, здатні принести плоди.

 – Найкращим терміном для проведення процедури вважається жовтень, коли повітря ще досить тепле і немає загрози заморозків. При цьому не можна ігнорувати весняне чищення. Після зими деякі частини чагарників можуть бути пошкоджені: сухі або підморожені. Їх потрібно негайно видалити, щоб такі гілки не стали джерелом інфекції для садових культур.


Залишити коментар