Чт. 20 Червня 2024

Ферма нового покоління: на Дніпропетровщині планують перейти до замкнутого виробництва

Власники ферми «Зелений гай» планують перехід до карбонового маркування. Наразі вони намагаються максимально зменшити негативний слід, який залишає їхнє виробництво.

Про це AgroPortal.ua розповіла власниця ферми Євгенія Молчанова.

«У нас замкнутий цикл. Виглядає він так: тварини їдять траву — здобрюють землю — дають молоко. Ми виробляємо сир, залишається сироватка, потім виготовляємо рікоту, брюност, і залишок сироватки повертаємо на ферму. Її вживають поросята та інші тварини, ну і, звісно, залишається багато гною. На сьогодні ми закінчуємо будівництво фільтраційних лагун, де рослини будуть фільтрувати рідкі відходи, а з часом плануємо встановити біогазове обладнання. Сьогодні ж усі відходи стають добривом», — зазначає Євгенія Молчанова.

Також завдяки каліфорнійським хробакам отримують біогумус і таким чином відновлюють структуру ґрунту на своїй території.

На фермі висаджують багато дерев. Колись частина території була сміттєзвалищем, тут навели лад і сподіваються, що зовсім скоро має вирости ліс. Планують висадити мільйон дерев, адже мріють залишити по собі не просто сироварню, тварин, а створити на цьому місці заповідну територію, щоб це була Україна, якою фермери її собі уявляють.


Залишити коментар