Сб. 21 Грудня 2024

6 справ, які необхідно зробити на клумбах у листопаді

У листопаді на дачі ще достатньо звичних для садівника справ. Крім догляду за садом не варто забувати й про квіткові клумби. Їх потрібно довести до ладу, укрити на зиму і висадити багаторічні рослини.

Укриття

Більшість декоративних культур вкривають на зиму. Додаткових заходів потребують гортензії, рододендрони, багато сортів троянд, клематіси, вейгела. Спочатку з кущиків необхідно струсити висохлі квіти та листя. Довгі пагони рослин схиляють до поверхні квітника, фіксують їх в такому положенні. Зверху рослини присипають сухим листям, а іноді та хвоєю. Невисокі багаторічники просто підгортають висохлими гілочками й листям, а потім вкривають плівкою.

Закладка бульб

Цибулини гладіолусів і жоржин обережно виймають з ґрунту. Спочатку їх треба уважно оглянути, видалити залишки коренів і висохлі фрагменти. Діток зазвичай відокремлюють і зберігають їх окремо. Бульби можна злегка присипати вугільним порошком і просушити. Посадковий матеріал прибирають в прохолодне приміщення, яке повинно добре вентилюватися. Оптимальною вважається температура близько + 6 градусів.

Посадка тюльпанів

Цибулини морозостійких сортів садять в лунки глибиною 15 см, оптимальна відстань між екземплярами — 10 см. Дітки розташовують густіше. А відстань між рядами має бути близько 35 см. Після посадки квітник добре розрівнюють. Це необхідно зробити для того, щоб на поверхні не залишилося ямок, в яких може накопичуватися вода. Якщо листопад видався теплий, через два тижні тюльпани треба полити. Але при заморозках робити цього не слід. Квіти вкривають на зиму соломою, торфом, а також сухими гілочками та листям.

Посів багаторічників

Перед посадкою багаторічників клумбу добре розрівнюють, розпушують і удобрюють. Зимостійкі культури (морозник, гіпсофілу й іберіс) можна посіяти вже в листопаді. Осінній посів допоможе заощадити дачникові час навесні. Крім того, насіння, насичуючись ґрунтовою вологою, добре сходять і раніше зацвітають. Рослина проходить процес природної стратифікації. Зернятка садять трохи глибше, ніж зазвичай. Їх треба брати в більшій кількості. Поливати посадки не потрібно.

Висаджування троянд

Троянди з оголеною кореневою системою висаджують за місяць до перших заморозків. Кліматичні умови для кожної місцевості свої, тому зазвичай садити троянду в листопаді рекомендують лише в південних регіонах. Куплені саджанці можна залишити в саду до весняної посадки, помістивши похило в траншею і добре укривши. Екземпляри з закритими корінням садять до самих заморозків. Важливо, щоб в цей період рослини не давали нових пагонів. Троянда повинна вкоренитися до зими, а ось розвиток зеленої частини стає для неї серйозною проблемою.

Збір листя

У листопаді з клумб згрібають зів’ялі однорічники. Листя, які постраждали від хвороб, найкраще спалити. Грибок, що викликав захворювання, в теплий сезон активно поширюється по ділянці. Спори вражають садові культури, надалі вони засихають або хворіють і не цвітуть. Неушкоджене листя можна покласти в компост. Іноді їх просто перемішують з ґрунтом. Невелика кількість вологого матеріалу перегниває досить швидко.


Залишити коментар