Чт. 21 Листопадаа 2024

Спростили процедуру отримання земельних ділянок в оренду: що змінилося?

жнива-2024

Фото з відкритих джерел.

Регулювати будь-які правові відносини, зокрема земельні, в умовах воєнного стану достатньо складно. Саме тому уряд та парламент працюють над спрощенням бюрократичних процедур. 24 березня Верховна Рада ухвалила Закон України № 7178 про забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Згідно з новими нормами, спрощується передача в користування земель комунальної власності та терміном на рік автоматично подовжуються договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, повідомляє SEEDS.

Які зміни вносить новий закон?

Орендні земельні відносини автоматично продовжуються на один рік без внесення відомостей у відповідні реєстри.

Районні військові адміністрації можуть передавати в оренду строком до одного року державні та комунальні земельні ділянки с/г призначення для ведення с/г виробництва. Орендна плата не може перевищувати 8% нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Для визначення розміру орендної плати застосовуватиметься середня нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області.

Для земельних ділянок, переданих районними військовими адміністраціями, встановлюються жорсткі обмеження щодо їх цільового використання, зокрема щодо зміни складу угідь, передачі ділянок у суборенду, будівництва, зміни цільового призначення земельної ділянки тощо.

Договори оренди такої землі укладаються лише на один рік в е-формі без проведення торгів. Їх не можна буде поновлювати або укладати на новий строк.

Право оренди землі, переданої в оренду військовою адміністрацією, не підлягатиме держреєстрації.

Передача с/г землі, яка перебуває у постійному користуванні державних та комунальних підприємств, установ, організацій, і на якій відсутні посіви, здійснюється за письмовим погодженням керівника відповідного державного, комунального підприємства, установи, організації, при чому право постійного користування земельними ділянками не припиняється.

На час воєнного періоду забороняються:

– безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність;
– формування земельних ділянок (крім тих, що передаються в оренду військовими адміністраціями);
– земельні торги щодо прав оренди, емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення.

При цьому земельні ділянки державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення, права оренди, емфітевзису щодо яких були виставлені на земельні торги, але переможець у яких не визначений, підлягають передачі в оренду військовими адміністраціями.

Скасовуються незавершені земельні торги щодо набуття права оренди с/г землі державної та комунальної власності. Оголошувати нові забороняється.

Користувачам с/г землі на один рік надається право передавати свої права землекористування іншим аграрним виробникам, які забезпечені необхідними матеріально-технічними, фінансовими та трудовими ресурсами. Районні військові адміністрації отримують повноваження щодо здійснення реєстрації договорів про передачу прав землекористування шляхом ведення відповідних реєстраційних книг.


Залишити коментар