Українців попередили про чергове подорожчання харчів (перелік)
Пн. 18 Жовтня 2021

Українців попередили про чергове подорожчання харчів (перелік)

Цієї осені – не варто сподіватися, що завдяки гарному врожаю, ціни на продукти підуть вниз. Дорожчатимуть хліб, яйця і овочі.  Про це впевнено говорять опитані “Сьогодні” експерти.

За цей рік борошно додало в ціні майже третину. А ось гречка подорожчала всього на пару гривень. Експерти кажуть – в цьому році вона народила добре, тому далі ціна не підскочить. А від врожаю кукурудзи – основна складова комбікорм – будуть залежати ціни на яйця та птицю.

Спеціалісти відзначають, що хліб дорожчав, дорожчає і буде дорожчати.

“Хліб буде дорожчати на 1-1,5% щомісяця в незалежності від ціни на зерно. В хлібі є масло, в хлібі є цукор, борошно”, – говорить член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Молоко, як виявилося, в минулому році було на 30 копійок дорожче. Чи не занадто виросла і ціна вершкового масла. Воно коштувало, до речі, на 2,30 копійок дешевше.

Таке порівняно невелике зростання, а у випадку з молоком – навіть зменшення ціни – експерти пояснюють низькою купівельною спроможністю українців. Тому ці продукти до зими в ціні практично не додадуть.

“Коли у людини стоїть пачка масла, а внизу написано – спред, і стоїть пачка нормального вершкового масла – одне дорожче іншого удвічі, то людина буде купувати те, що дешевше, а це буде стояти”, – пояснює Олег Пендзин.

А ось з жовтня слід очікувати зростання цін на овочі. Всього на їжу українці витрачають найбільше в Європі – майже 50% свого бюджету, тоді як німці чи поляки – максимум чверть. Не тому, що в Україні багато їдять, а томущо – ціни у нас – європейські. Хоча споживчий кошик і буде дорожчати, але не на багато – запевняють економісти.

 


Залишити коментар
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)